Folkowo Bemowo – Koncert Janusz Prusinowski Kompania

Folkowo Bemowo – Koncert Janusz Prusinowski Kompania.

Janusz Prusinowski Kompania to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów i śpiewaczek, mistrzów improwizowanych mazurków i oberków, ale równocześnie to także awangardowa formacja o charakterystycznym, trudnym do podrobienia, unikalnym brzmieniu.

Muzykę dopełniają tańcem, trasy koncertowe łączą z prowadzeniem warsztatów, znajomość dawnego muzykanckiego rzemiosła ze współczesną wrażliwością. Na ich repertuar składają się tańce i pieśni z Centralnej Polski, przede wszystkim mazurki – śpiewane, improwizowane, zawirowane i szalone.

Gdzie tkwi źródło ich wielowarstwowej polirytmii, swobodnej i naturalnej, a zarazem perfekcyjnie precyzyjnej? Skąd pochodzą niezwykłe, czasem egzotyczne melodie, podważające ograniczenia stroju temperowanego? Jaki przekaz zawiera się w dawnych przyśpiewkach i pieśniach? Konsekwentne podążanie za tymi pytaniami dokładnie wytycza ścieżki ich rozwoju.

Kompania występowała w większości krajów Europy, w Azji, Kanadzie i USA, ale przede wszystkim w kraju grając setki koncertów, pokazując bogactwo i siłę polskiej muzyki tradycyjnej.

Kurator cyklu Miron Zajfert.

15 grudnia 2018, godz. 19:00

Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201

bilety 20/15 zł

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.