Folkowe impresje #2: Lautari

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Folkowe impresje #2: Lautari.

W sobotnie popołudnie spotkamy się w ogródku Niepodległa. Miejsce spotkań na koncercie Lautari z ich projektem vol. 67!

Vol.67 zespołu Lautari zawiera awangardowe opracowania muzyki ludowej na kameralny zespół instrumentalny z fortepianem preparowanym. To nowe oblicze dawnej muzyki: nie tracąc niczego ze swych podstawowych sensów: użyteczności, obrzędowości, magii – staje się równocześnie naszą aktualną wypowiedzią.

Inspiracją dla powstania nowego programu Lautari był Oskar Kolberg oraz przekaz, idee i zbiory zawarte w dziele jego życia „Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce”. Vol.67 nawiązuje do tomu 67 dzieł zebranych Kolberga, zawierającego opracowania fortepianowe muzyki ludowej.

Vol. 67 oznacza powrót Lautari do wspólnej pracy po kilku latach przerwy. To pierwszy, w pełni poświęcony polskiej muzyce program grupy, po bardzo dobrze przyjętych przez krytykę wcześniejszych płytach Azaran i Muzica Lautareasca Nova.

22 czerwca 2019, godz. 18:00

Niepodległa. Miejsce spotkań

Wstęp wolny


Niepodległa. Miejsce spotkań to kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Koncert jest drugim z pięciu realizowanych w ramach cyklu “Folkowe Impresje”. Gościliśmy już Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa, a listę dalszych artystów ogłosimy już niebawem!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.