Festiwal Oświatowy 2018 „Ursus dla Niepodległej”

22 września zapraszamy na Festiwal Oświatowy 2018 „Ursus dla Niepodległej”.

Spotykamy się w Parku Hassów o godz. 9:30, skąd ok. 10:30 wyruszy pochód, który przejdzie okolicznymi ulicami. W paradzie wezmą udział: uczniowie, pododdziały grup rekonstrukcyjnych, wozy bojowe itp. Dzieci będą niosły 25-metrową flagę Polski.

Podczas Festiwalu przewidziano wiele atrakcji, wśród nich:

  • piknik historyczny z podobozem wojskowym, a w nim warsztaty patriotyczne,
  • jazda na kucu oraz
  • pokaz moździerzy
  • gra miejska – karta rekruta;
  • koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów ursuskich szkół;
  • specjalne przygotowane wystawy przez szkoły i przedszkoli.

W setną rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, szkoły i przedszkola z Dzielnicy Ursus, w dniu 22 września 2018r. organizują festiwal oświatowy pod hasłem „Ursus dla Niepodległej”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przemarszu oraz atrakcjach przygotowanych dla Państwa przez dzieci i młodzież do parku Hassów.

Na wydarzenie zapraszają; Dariusz Pastor przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy w składzie: burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, dyrektorzy Przedszkoli wraz z przedszkolakami, Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Gimnazjów, Szkół Ponadpodstawowych wraz z uczniami.

09:30 – 15:00
Park Hassów
Wstęp wolny

FB-klik

Reklama

2 Komentarze

  1. Niestety, jak zwykle komunikat przygotowany przez Urząd Dzielnicy jest lakoniczny, bez podania widełek czasowych, jakiegoś bardziej szczegółowego programu. Jest godzina 10.00 chciałabym wybrać się z dzieckiem, ale skąd mogę to wiedzieć, do której to trwa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.