Festiwal Katowice Kultura Natura – Podróż

Festiwal Katowice Kultura Natura - Podróż

Katowice Kultura Natura, flagowy śląski festiwal muzyki klasycznej, powróci w dniach 12-20 maja 2022 roku pod hasłem Podróż. Podczas ośmiu gwiazdorskich koncertów symfonicznych i kameralnych będziemy przyglądać się, jak muzyczne podróże nas odmieniają, co w nas poruszają i dokąd prowadzą.

Program festiwalu – klik

Z podróżą nieodzownie wiąże się ruch. Czasem to my wyruszamyw świat, a czasem to światem poruszają wydarzenia, które pociągają nas za sobą. Tegoroczny program Festiwalu Katowice Kultura Natura osnuty jest wokół tematu Podróży w różnych ujęciach. Zabrzmi muzyka, która towarzyszy dalekim wyprawom, jest inspirowana różnorodnością i wspaniałością świata. Pojawią się również muzyczne zapisy filozoficzno-medytacyjnych podróży wewnętrznych.

Festiwal Katowice Kultura zainauguruje światowej sławy dyrygentka, Marin Alsop, której zeszłoroczne koncerty z NOSPR były jednymi z najważniejszych wydarzeń sezonu. Szefowa Wiedeńskiej Symfonicznej Orkiestry Radiowej na początek festiwalu wykona jeden z największych hitów związanych z tematem podróży – IXSymfonię e-moll  „Z nowego świata” Antonína Dvořáka. Żeby nie było aż tak dosłownie, czeską podróż do Ameryki poprzedzi VIIISymfonia fińskiego kompozytora Einojuhaniego Rautavaary oraz Uwertura na orkiestrę Grażyny Bacewicz (12.05).

Więcej informacji – klik

 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.