Ferie zimowe z Muzeum Narodowym w Warszawie

Ferie zimowe z Muzeum Narodowym w Warszawie.

14–28 stycznia 2018 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat i ich opiekunów.

Twórczo i kolorowo, zimowo i rodzinnie, czyli ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie. W tym roku spędzimy wolny czas wraz dziećmi z obrazów Władysław Podkowińskiego i Jana Matejki, poszukamy zimowych pejzaży i poeksperymentujemy ze sztuką.

Wszystkie wydarzenia: zbiórka w Holu Głównym / bilet warsztatowy: opiekun 15 zł, dziecko 15 zł / obecność opiekuna obowiązkowa / bilety online lub w kasie (Przyjaciele MNW – zapisy* telefoniczne) / ok. 75 min.

Telefon: +48 22 621 10 31 wew. 246 lub + 48 22 629 50 60 oraz mailowo na adres: edukacja@mnw.art.pl

Program warsztatów:

14 stycznia / niedziela / 12.00
W wolnym czasie
Zapraszamy do zabawy!
Tadeusz i Mieczysław Kotarbińscy zostali uwiecznieni przez Józefa Pankiewicza, gdy jako dzieci spędzali wakacje w Chrzęsnem. Leon Wyczółkowski namalował dwie damy grające w krokieta. Na obrazie „Dzieciństwo” Jacka Malczewskiego i wielu innych dziełach z Galerii Sztuki XIX Wieku uwieczniono chwile odpoczynku i wytchnienia. W Muzeum można znaleźć wiele inspiracji do spędzenia wolnego czasu. 

❄❄❄

17 stycznia / środa / 12.00
Nowożytna zima
W XVII i XVIII wieku zimy bywały bardzo mroźne. Co robić, gdy śnieg zasypał drogę? Jak spędzano czas bez elektryczności, telewizji i Internetu? W co się bawiono, co jedzono, w co się ubierano i jak podróżowano? 

❄❄❄

18 stycznia / czwartek / 12.00
Eksperymentuj ze sztuką
Czy to możliwe, że Mona Lisa podróżuje pociągiem, zbójnik nosi garnitur, a małpa gra na banjo? Czy można pokazać emocje na papierze? Jak narysować ludzką sylwetkę z figur geometrycznych? Podczas warsztatów rozszyfrujemy język kształtów i kolorów. Stworzymy przy tym własne historie obrazkowe.

❄❄❄

19 stycznia / piątek / 12.00
My się zimy nie boimy!
Marzymy o białej i mroźnej zimie. W co się bawić na śniegu? Jakimi kolorami namalować zimowy pejzaż? Poszukamy „zimnych obrazów” i wspólnymi siłami ocieplimy wizerunek Królowej Śniegu.

❄❄❄

21 stycznia / niedziela / 12.00
Spotkania z królami
A to ciekawe!
Według legendy podczas wjazdu do Kijowa Bolesław Chrobry wyszczerbił swój miecz, uderzając nim o Złotą Bramę. Od tej pory nazywano go Szczerbcem. Henryk Walezy uciekł z Polski pod osłoną nocy. Stanisław August Poniatowski chciał stworzyć pierwsze w Polsce muzeum. Opowieści o królach, to nie tylko historie wielkich bitew i zwycięstw.

❄❄❄

24 stycznia / środa / 12.00
W wolnym czasie
Zapraszamy do zabawy!
Tadeusz i Mieczysław Kotarbińscy zostali uwiecznieni przez Józefa Pankiewicza, gdy jako dzieci spędzali wakacje w Chrzęsnem. Leon Wyczółkowski namalował dwie damy grające w krokieta. Na obrazie „Dzieciństwo” Jacka Malczewskiego i wielu innych dziełach uwieczniono chwile odpoczynku i wytchnienia. W Muzeum można znaleźć wiele inspiracji do spędzenia wolnego czasu. 

❄❄❄

25 stycznia / czwartek / 12.00
Nowożytna zima
W XVII i XVIII wieku zimy bywały bardzo mroźne. Co robić, gdy śnieg zasypał drogę? Jak spędzano czas bez elektryczności, telewizji i Internetu? W co się bawiono, co jedzono, w co się ubierano i jak podróżowano? 

❄❄❄

26 stycznia / piątek / 12.00
Akcja! Abstrakcja
Rysuj, maluj i wycinaj! Za pomocą farb, flamastrów i wycinanek pobawimy się barwą i formą. I poznamy tajniki sztuki abstrakcyjnej.

❄❄❄

28 stycznia / niedziela / 12.00
Historie rodzinne
Muzeum niczym album rodzinny!
Muzą Józefa Mehoffera była jego żona Jadwiga, często portretowana przez artystę. Na jednym z obrazów Kazimierz Stabrowski uwiecznił swoją żonę Julię, utalentowaną rzeźbiarkę. Z dzieł Jana Matejki spoglądają na nas Teodora, żona artysty, oraz jego dzieci: Tadeusz, Helena i Beata. Poznamy ciekawe historie artystów i osób im najbliższych.

http://www.mnw.art.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.