Ferie zimowe 2020 w Muzeum Narodowym w Warszawie

Julian Fałat_Pejzaż zimowy z rzeką i ptakiem_MNW

Ferie zimowe 2020 w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Spędź z nami ferie! Twórczo, kolorowo i aktywnie!Wspólnie poznamy wspaniałe dzieła sztuki, odkryjemy sekrety artystów i wybierzemy się w odległe podróże. Zapraszamy dzieci w wieku 5-­12 lat. Czekamy na Was w środy, czwartki, piątki i niedziele o godz. 12.00.

PROGRAM

9–23 LUTEGO 2020 ROKU
Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza dzieci w podróż do świata sztuki – od starożytności po współczesność. Wspólnie poznamy wspaniałe dzieła, odkryjemy sekrety artystów i wybierzemy się w odległe podróże. Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat. Czekamy na Was w środy, czwartki, piątki i niedziele o godz. 12.00.
zbiórka w Holu Głównym MNW / bilety: dziecko 15 zł, opiekun 15 zł, obecność opiekuna obowiązkowa / bilety online i w kasie od 4 lutego / brak możliwości kupienia biletu online oznacza, że są niedostępne również w kasie / ok. 80 min / liczba miejsc ograniczona

9 LUTEGO / NIEDZIELA
12.00 Inspiracje
Przechodząc przez muzealne galerie możemy odnieść wrażenie, że niektóre eksponowane tam dzieła są do siebie podobne. Czy oznacza to, że artyści kopiowali swoje obrazy, a może mieli tych samych nauczycieli? Czy artyści mogą malować tak samo? Może bracia Maksymilian i Aleksander Gierymscy wzorowali się na sobie? Co łączy Władysława Ślewińskiego i Tadeusza Makowskiego? Uczestnicy spotkania dowiedzą się, co znaczy słowo inspiracja.

12 LUTEGO / ŚRODA
12.00 Zimowe zabawy
Marzycie o białej zimie? Macie ochotę na zabawy na białym puchu? Zastanawiacie się jakich kolorów użyć do namalowania śniegu? Zapraszamy na zabawy wśród zimowych pejzaży!

13 LUTEGO / CZWARTEK
12.00 Wielkie meblowanie
Wyobraźmy sobie, że pewien tajemniczy magnat poprosił nas o umeblowanie swojego pałacu. Podczas zwiedzania Galerii Sztuki Dawnej postaramy się wybrać dla niego odpowiednią zastawę stołową, meble i tkaniny, aby jego siedziba była piękna, wygodna, a zebrane w niej przedmioty służyły rozrywce i nauce.

14 LUTEGO / PIĄTEK
12.00 Z wizytą u Matejki
Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Przyjrzymy się bliżej jego dziełom. Dowiemy się, skąd Matejko czerpał wiedzę i do czego używał swojego Skarbczyka. Poznamy rodzinę mistrza Jana i ciekawostki z jego życia.

16 LUTEGO / NIEDZIELA
12.00 Świat mitycznych bohaterów
Mity antyczne od zawsze były natchnieniem dla twórców dzieł sztuki. Jak przedstawiano historię bogów, a po czym rozpoznać herosa? Czy wiecie, kim był Zeus, jak wyglądała Atena i jaki problem miał Parys?

19 LUTEGO / ŚRODA
12.00 Moje muzeum
W czasie wędrówki po galeriach porozmawiamy o tym, czym jest muzeum i jakie pełni funkcje. Dowiemy się, kto w nim pracuje i nauczymy się muzealnego słownika. Poznamy różnicę między zabytkiem a eksponatem i odpowiemy na pytanie, czym jest arcydzieło. Na koniec zajęć uczestnicy zaprojektują własne muzeum.

20 LUTEGO / CZWARTEK
12.00 Górskie wyprawy
Góry zawsze inspirowały artystów. Do grona artystów zafascynowanych Tatrami zaliczali się Wojciech Gerson, Stanisław Witkiewicz, Rafał Malczewski. Wspinali się po górach, przecierali nowe szlaki, wędrowali i malowali. Czy ich miłość do gór widać w tworzonych przez nich dziełach sztuki?

21 LUTEGO / PIĄTEK
12.00 W pracowni malarza i rzeźbiarza
Jak wygląda pracownia malarska? Jakimi narzędziami posługuje się rzeźbiarz? Czym jest talent? Jak powstają obrazy? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania i stworzymy własne dzieła sztuki.

23 LUTEGO / NIEDZIELA
12.00 Najmniejsze dzieło sztuki
Talent, kunszt, cierpliwość to niewątpliwie cechy artystów wykonujących najdrobniejsze nawet dzieła sztuki. Jesteście ciekawi co stworzyli? Jakiego typu dzieła znajdziemy w muzeum? Odkryjmy najmniejsze nawet sekrety.

Informacje o całym programie dostępne są na stronie internetowej – klik

Podczas ferii w MNW można również obejrzeć bogate zbiory galerii stałych: Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Wzornictwa Polskiego. Zapraszamy również na czasową ekspozycję Wystawa, której nie było… Ignacy Łopieński (1865–1941) – odnowiciel sztuki graficznej.

Godziny otwarcia MNW dla zwiedzających
poniedziałki: nieczynne
wtorki–środy: 11.00–18.00
czwartki: 11.00–20.00
piątki–niedziele: 11.00–18.00


Przeczytaj też:

Co robić w FERIE Zimowe 2020 w Warszawie – klik

WARSZAWA LUTY 2020: Wydarzenia, koncerty, wystawy, teatr – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.