ECCO Walkathon Warszawa 2018

ECCO WALKATHON PO RAZ 10. W WARSZAWIE

W sobotę, 15 września 2018 roku, na warszawskiej Agrykoli odbędzie się ECCO Walkathon, największy charytatywny spacer świata! Wystarczy przyjść i spacerować, a za każdy przebyty kilometr firma ECCO przekaże 4 złote na konto wybranej fundacji charytatywnej. Do tej pory w dziewięciu polskich edycjach akcji udział wzięło ponad 153 tysięcy spacerowiczów, którzy niemal 31 razy okrążyli ziemi, by ECCO mogło przekazać blisko 5,5 miliona złotych na cele charytatywne.

1 kilometr = 4 złote

Idea ECCO Walkathonu jest prosta: wystarczy kupić bilet, przyjść 15 września na warszawską Agrykolę i spacerować, a organizator akcji, firma ECCO, za każdy przebyty kilometr, wpłaci cztery złote na konto wybranej przez uczestnika fundacji charytatywnej. Wychodzone pieniądze będzie można przekazać na rehabilitację ruchową i neurologopedyczną podopiecznych Fundacji Radia ZET lub na rehabilitację domową i turnusy rehabilitacyjne dla dzieciaków z Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Do wyboru będą dwie trasy – 6 kilometrowa przeznaczona dla rodzin z małymi dziećmi i 10 kilometrowa dla zaawansowanych spacerowiczów.

PROGRAM DNIA:

9:00 – Rozpoczęcie rejestracji uczestinków
9:45 – OTWARCIE ECCO WALKATHON 2018
10:00 – Prezentacja projektów fundacji
10:15  – KONCERT KAMILA BEDNARKA
11:00 – START NA TRASĘ 10 KM
11:20 – KONCERT GRZEGORZA HYŻEGO
12:00 – START NA TRASĘ 6 KM
15:10  – Zamknięcie tras
15:30 – Wręczenie czeku fundacjom
16:00 – ZAKOŃCZENIE ECCO WALKATHON 2018

Bilet, pakiet i spacerujemy!

Na miejscu imprezy bilet wymieniany jest na pakiet startowy składający się z: materiałowej modnej i praktycznej torby na ramię w stylu skandynawskim, butelki wody, jabłka
i przewodnika po trasach oraz identyfikatora. Podczas spaceru na identyfikator należy wkleić naklejkę otrzymaną w punkcie kontrolnym zlokalizowanym w połowie trasy, a po jej ukończeniu należy go zwrócić z zaznaczeniem na jaką fundację chcemy przekazać „wychodzone” pieniądze. W pakietach startowych dla dzieci poniżej 12 roku życia przygotowano w prezencie także kolorowy plecaczek i worek na buty ECCO Kids oraz bilet dziecięcy do duńskiego parku rozrywki LEGOLAND w Billund.

Liczy się każdy krok!

Im więcej pokonany kilometrów, tym wyższa kwota trafi do Fundacji. Dlatego ECCO Walkathon od początku swojego istnienia jest wspierany przez wiele znanych i cenionych postaci ze świata kultury, sztuki czy sportu, które zachęcają do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in.: Szymon Majewski, Agnieszka Kołodziejska, Dorota Gardias, Olivier Janiak, Kamil Nosel, Damian Michałowski, Marcin Wojciechowski, Paweł Płuska, Beata Tadla, Karol Strasburger, Paweł Wawrzecki, Anna Guzowska czy Karol Wójcicki.

Chodź pomóc – akcja specjalna dla warszawskiego ZOO

W ramach jubileuszowej edycji ECCO Walkathonu zorganizowano akcję specjalną „Chodź pomóc”, w ramach której za każde zdjęcie wykonane podczas dowolnego spaceru, które
do 15 września 2018 roku zostanie zamieszczone w aplikacji, ECCO przekaże 40 złotych
na alpakoterapię prowadzoną przez Fundację Panda w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Alpaki to zwierzętami o bardzo łagodnym usposobieniu – delikatne, płochliwe i zupełnie pozbawione agresji. Są szczególnie pozytywnie nastawione do dzieci, inteligentne i interesują się otoczeniem. Szybko uczą się nowych rzeczy, jak np. jedzenie z ręki człowieka czy chodzenie na smyczy. Bardzo lubią być głaskane i przytulane, a sam ich wygląd wzbudza sympatię i uśmiech. Alpaki pomagają dotrzeć do dzieci, wskazują zachowania, które dzieci mogą naśladować. Dlatego doskonale sprawdzają się w zooterapii i wspomagają rehabilitację ruchową oraz umysłową dzieci z autyzmem, ADHD, porażeniem mózgowym, zespołem Downa czy niedorozwojem umysłowym. Poprzez zabawy, przytulanie, głaskanie, dzieci otwierają się i rozluźniają, są radosne, uśmiechnięte i bardzo precyzyjnie wykonują ćwiczenia. Dzięki zajęciom ze zwierzętami dzieci są odważniejsze, oswajają się z tym co miękkie, twarde, mokre czy suche, uczą się panowania nad ciałem. Bardzo istotnym elementem jest również ruch, tego typu zajęcia poprawiają motorykę.

Limitowana pula biletów normalnych i dziecięcych (do 12 roku życia) do nabycia
w wybranych sklepach ECCO i ECCO Kids w Polsce oraz na ecco.com w cenie 39 złotych.
Spotkajmy się 15 września na warszawskiej Agrykoli, by spacerować i pomagać!

Bądź z nami również na Facebooku i ecco.com

O ECCO Walkathon
ECCO Walkathon to międzynarodowy projekt charytatywny realizowany na świecie nieprzerwanie od 1999 roku. Początkowo w ojczyźnie firmy ECCO, czyli w Danii, ale w ciągu dziewiętnastu lat do charytatywnego spaceru dołączyli m.in. Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, a czternaście lat temu także Polacy. Do tej pory swoje poparcie dla tej niezwykłej idei wyraziło w sumie 470.000 osób, które na trzech kontynentach pokonały dystans równy prawie 100 okrążeniom ziemi. Dzięki zaangażowaniu ludzi na całym świecie uzbieraliśmy na cele charytatywne ponad 4.000.000 EURO. To dzięki wspólnemu wysiłkowi ECCO Walkathon stał się największym spacerem charytatywnych na świecie.

Więcej informacji udzielają:

Marta Zagożdżon Maciej Wyrwas
ConTrust Communication Marketing & E-commerce Manager marki ECCO
tel: + 48 605 073 929 mail: mwy@krm.ag
mail: m.zagozdzon@contrust.pl tel: +48 22 256 55 01 

O marce ECCO
ECCO jest światowym liderem wśród marek obuwniczych łączącym styl i komfort. Firma zbudowała swój sukces na designie, skórze wysokiej jakości oraz innowacyjnej technologii. Założona w 1963 roku marka ECCO jest jednym
z największych producentów obuwia na świecie, który czuwa i zarządza każdym etapem produkcji skóry, butów czy sprzedaży detalicznej. ECCO należy także do największych producentów wysokiej jakości skóry – zdaniem klientów jest wiodącą marką luksusową na skalę światową. Dzisiaj buty i akcesoria ECCO są sprzedawane w 88 krajach w 3 060 sklepach oraz 14 000 punktów sprzedaży na całym świecie. Firma prowadzona przez rodzinę zatrudnia obecnie
19 800 pracowników na świecie. ecco.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.