Dzień z kinem Japońskim

Dzień z kinem Japońskim.

Wszyscy zafascynowani kulturą kraju kwitnącej wiśni będą mogli uczestniczyć w nieodpłatnych pokazach filmów mniej znanych, ale doskonale ukazujących kulturę Japonii. Wydarzenie jest organizowane wspólnie z Ambasadą Japonii w Polsce.

PROGRAM: 30 marca 2019

godzina 17:00, „Piesek Mameshiba” (Yōjū Mameshiba, 2009), reż. Tôru Kamei
Jiro ma 32 lata, mieszka z rodzicami i nie pracuje. Nie wychodzi z domu ani nie ma przyjaciół. Kiedy jego ojciec umiera, matka nagle znika, pozostawiając syna z Ichiro, szczeniakiem miniaturowego psa shiba i kilkoma wskazówkami. By ją odnaleźć, Jiro musi wyjść z domu i wejść w interakcje ze światem zewnętrznym, którego tak dotąd unikał. „Piesek Mameshiba” to ciepły i wzruszający, ale i pełen humoru film drogi.

godzina 19:00, „Kto mnie obroni” (Dare mo mamotte kurenai, 2009), reż. Ryoichi Kimizuka
Obraz Ryoichiego Kimizuki pokazuje lęki współczesnego społeczeństwa japońskiego przez pryzmat dramatu rodziny. Opowiada o rodzinie Funamura, która znajduje się na celowniku mediów po tym, jak ich syn dokonuje najcięższego przestępstwa. Detektyw Katsuura podejmuje wszelkie starania, by ochronić młodszą córkę Saori, ale wszystkie jego działania są publikowane w internecie. Czy uda mu się uwolnić siebie i dziewczynkę od tego wszechobecnego medium?

30 marca 2019, godz. 17:00

Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15 / Sala widowiskowa/

Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.