Dzień otwarty Schroniska „Na Paluchu”

Dzień otwarty Schroniska „Na Paluchu”.

W sobotę, 6 października 2018 roku warszawiacy zwiedzą niedostępne na co dzień zakątki Schroniska „Na Paluchu”. Podczas Dnia otwartego goście mogą poznać zwierzęta szukające domu, a także skorzystać m.in. z porad żywieniowych dla czworonogów i konsultacji behawiorysty.

Dzień otwarty Schroniska „Na Paluchu” rozpocznie się o godzinie 12.00 (ul. Paluch 2). Mieszkańcy zwiedzą placówkę „od kuchni”, wejdą m.in. do psiego szpitala, zobaczą sprzęt i pracę weterynarzy oraz poznają pracowników i wolontariuszy. Dodatkowo organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami, warsztaty z tworzenia kocich zabawek i bezpłatne porady dotyczące żywienia psów i kotów. Osoby borykające się z problematycznymi zachowaniami swoich domowych pupili mogą skorzystać z darmowych porad behawiorystki. Ci, którzy chcą odpowiedzialnie przygotować się do adopcji mają szansę skonsultować się ze specjalistami. Wydarzenie jest również świetną okazją do poznania podopiecznych Schroniska, czekających kochający dom.

Nasi pracownicy i wolontariusze odpowiedzą na każde pytanie związane z adopcją. Mieszkańcy, którzy chcą podjąć się opieki nad zwierzęciem wiedzą, że to odpowiedzialna decyzja. „Na Paluchu” nowi opiekunowie na początku uzyskują pozytywną rekomendację pracownika placówki i dopiero pupil trafia w jego ręce. Warszawiacy mają otwarte serca, coraz częściej decydują się na adopcję, a także charytatywnie wspierają funkcjonowanie Schroniska. Jestem niezwykle wdzięczny wolontariuszom, którzy przyczynili się sukcesu placówki – w ciągu ostatnich ośmiu lat liczba zwierząt w Schronisku zmniejszyła się o 67% – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie – Serdecznie zapraszam na Dzień otwarty, który organizujemy przy okazji Światowego Dnia Zwierząt – dodaje dyrektor.

W trakcie Dnia otwartego prezentowane będą zdjęcia psich weteranów „Palucha”. Goście otrzymają też drobne upominki od partnerów wydarzenia – Doliny Noteci i Maxi Zoo. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są tutaj oraz na fanpage’u Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

Zwierzaki warszawiaki na mieście
W ramach akcji „Adoptuj warszawiaka” wolontariusze wraz z psami ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt pojawiają się w najbliższą sobotę, 29 września na 9. Biegu Wegańskim. Wydarzenie rozpocznie się godz. 9.00 na bulwarze Jana Karskiego, niedaleko mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Podczas spotkania warszawiacy zobaczą pupili z Schroniska i maja szansę porozmawiać z ich tymczasowymi opiekunami na temat charakteru i upodobań zwierzęcia.

Psy są bliżej warszawiaków, przyzwyczajają się do miejskiej przestrzeni i ludzi. Misją miasta jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i przede wszystkim znalezienie im kochającego domu. Projekt „Adoptuj warszawiaka” zwiększa czworonogom szansę na adopcję. Warszawiacy spotykają psy na plenerowych wydarzeniach i znacznie częściej decydują się na przyjazd do Schroniska przy ul. Paluch 2. Miasto pomaga schronisku w promowaniu adopcji – zarówno podczas warszawskich wydarzeń kulturalnych i sportowych, jak i w mediach społecznościowych – mówi Marcin Wojdat, sekretarz m.st. Warszawy.

Szczegóły 9. Biegu Wegańskiego dostępne są tutaj. Na stronie schroniska i tutaj można znaleźć dodatkowe informacje na temat akcji „Adoptuj warszawiaka”.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określone popularnie, jako Schronisko „Na Paluchu”, jest jednostką budżetową m.st. Warszawy. Placówka funkcjonuje na terenie blisko 3 ha. Misją Palucha jest opieka nad porzuconymi i zagubionymi zwierzętami, a także edukacja w zakresie przeciwdziałania bezdomności i pielęgnacji psów oraz kotów. Liczni wolontariusze pomagają usprawniać funkcjonowanie placówki. Charytatywnie wyprowadzają psy na spacery oraz jeżdżą z nimi na wydarzenia specjalne w ramach akcji „Adoptuj warszawiaka”.

Schronisko do niedawna sprawowało opiekę jedynie nad zwierzętami zagubionymi i bezdomnymi, które zostały znalezione na terenie stolicy i Piaseczna. Od lutego 2018 roku trafiają tam również czworonogi z Góry Kalwarii. Dzięki aktywnej promocji „Palucha”, a także edukacji najmłodszych, liczba czworonogów przebywających w schronisku znacznie się zmniejszyła. 31 grudnia 2010 roku w schronisku przebywało aż 2366 zwierząt, podczas gdy teraz jest ich tam 789, czyli blisko 67% mniej.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.