Dzień Edukacji Narodowej w Warszawskim ZOO

UDOSTĘPNIJ
  • 3
  •  
  •  
  •  

Dzień Edukacji Narodowej w Warszawskim ZOO.

Święto Edukacji Narodowej w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym uczcimy na dwa sposoby. W sobotę 14 października będziemy mieli szansę uczyć się fotografowania od najlepszych nauczycieli tej sztuki, a w niedzielę 15 października br., uhonorujemy tych, którzy na co dzień trudnią się nauczaniem innych i zaprosimy ich na bezpłatne zwiedzanie Willi Żabińskich.

Do udziału w wydarzeniach upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO. 

W sobotę 14 października 2017 roku odbędą się bezpłatne warsztaty fotograficzne „Warsaw ZOO Photo” Akademii Nikona, prowadzone przez wybitnego fotografa Michała Leję.

W warsztatach może wziąć udział każdy: nie ma znaczenia czy fotografuje od lat, czy też stawia w tej sztuce pierwsze kroki. Łącząc teorię z praktyką można będzie doskonalić swoje umiejętności pod okiem specjalisty, w wyjątkowym otoczeniu zwierząt ze stołecznego zoo. Uczestnicy warsztatów odwiedzą m.in. niedźwiedzie polarne, flamingi, koniki morskie, pandkę rudą, leniwca i kolorowe ptaki zamieszkujące Halę Wolnych Lotów. Staną także „oko w oko” z szympansem i gorylem oraz spojrzą przez obiektyw na słonie i nosorożce. Spróbują podejrzeć irbisy śnieżne Ayanę i Jamira. Zatrzymają w kadrze lwy i tygrysy. Atrakcją specjalną będzie pokazowe karmienie pawianów. Ale to nie wszystko – Warszawskie ZOO i firma NIKON przygotowała konkursy z NAGRODAMI oraz pamiątkowe upominki. Tego nie można przegapić! Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy poprzez Facebooka: należy zgłosić się pisząc wiadomość w wydarzeniu „Warsaw ZOO Photo”.

Warto zabrać własny sprzęt fotograficzny, ale dla uczestników warsztatów firma Nikon przygotowała specjalistyczny sprzęt szkoleniowy – aparaty z serii: 3000, 5000, 7000, 600, 750 oraz różne obiektywy, w tym teleobiektywy przeznaczone do fotografowania zwierząt.

W niedzielę 15 października 2017 roku zapraszamy nauczycieli do zwiedzania za darmo Willi Żabińskich z przewodnikiem.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 przy Willi. Obowiązują zapisy. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt z Działem Dydaktycznym, tel. 22 619 56 28. Na każdego uczestnika czeka mała niespodzianka.

Willa Żabińskich została zbudowana jako mieszkanie służbowe w 1931 r. Zamieszkał w niej ówczesny dyrektor Warszawskiego ZOO Jan Żabiński wraz z rodziną – żoną Antoniną, synem Ryszardem (w roku 1944 rodzina powiększyła się o córkę Tereskę). Budynek jako jedyny nie został zniszczony podczas działań wojennych i do dziś wprowadzono w nim tylko niewielkie zmiany. Willa Żabińskich jest nierozerwalnie związana z losami warszawskiej społeczności żydowskiej, a także jej wojenną martyrologią. W ciągu trzech lat wojny przez Willę przeszły setki uciekinierów z getta, z których wielu znalazło tu schronienie, nawet na wiele miesięcy. Część z nich została wyprowadzonych zza muru getta osobiście przez dyrektora Jana Żabińskiego. Za swą działalność małżeństwo Antonina i Jan Żabińscy zostali uhonorowani w 1965 roku tytułem „Sprawiedliwi wśród narodów świata”. Od 2016 r. przyznawane są odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich ustanowione przez organizację From the Depths. Są one przyznawane Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej, ale ze względów formalnych (np. byli dziećmi) nigdy nie otrzymali wyróżnienia od Yad Vashem.

Sobotnie warsztaty fotograficzne poprowadzi Michał Leja z Akademii Nikona. Fotograf i galernik. Skupia się na fotografii dokumentującej życie codzienne swoje i swoich najbliższych oraz na fotografii kreacyjnej. W 2008 roku uzyskał dyplom w Pracowni Fotgrafii Kreacyjnej dr Izabeli Jaroszewskiej w Europejskiej Akademii Fotografii zwieńczony instalacją multimedialną “Camera Retina”. Brał udział w dziesięciu wystawach zbiorowych, ma na koncie indywidualne pokazy multimedialne. Jako fotograf współpracował z firmami z branż reklamowych, public relations i budowlanymi. Założyciel i współwłaściciel galerii fotografii kolekcjonerskiej Red Tree Visual Arts Gallery www.redtree.pl. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej. Prowadził szkolenia dla dużych grup i szkolenia dla osób zza granicy.

Warsztaty fotograficzne to nie jedyna forma współpracy Warszawskiego ZOO z Nikonem. Nikon jako producent sprzętu optycznego daje możliwość wypróbowania swoich lornetek na spacerach z przewodnikiem po Warszawskim ZOO. Pierwszy taki spacer odbył się w ramach wydarzenia dla seniorów 26.09.2017 r. i był bardzo pozytywnie oceniany przez uczestników. W planach mamy jeszcze 2 Spacery „lornetkowe”:

04.11.2017: Zwierzaki – Warszawiaki w jesiennym pejzażu

09.12.2017: Zwierzaki – Warszawiaki w zimowym pejzażu

Zapisy na spacery wkrótce na profilu Warszawskiego ZOO na Facebooku.

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.