Dzień Dziecka z geniuszem LEONARDA DA VINCI

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Dzień Dziecka z geniuszem LEONARDA DA VINCI.

1 czerwca zapraszamy dzieci, ich rodziców i dziadków na wspólne, rodzinne świętowanie razem z Leonardem da Vinci (1452–1519), wszechstronnym mistrzem włoskiego renesansu, jednym z najciekawszych wynalazców w historii, utalentowanym malarzem, rzeźbiarzem i architektem.

Pokaz cyfrowy Leonardo. Opera Omnia
W MNW można obejrzeć 17 prac Leonarda da Vinci w wersji cyfrowej. Wszystkie dzieła są eksponowane w oryginalnym rozmiarze i wysokiej rozdzielczości. Pokaz cyfrowy przedstawia całą malarską spuściznę Leonarda w jednym miejscu. Dzięki współczesnym technologiom publiczność – w pięćsetlecie śmierci geniusza – ma jedyną w Polsce możliwość zapoznania się z całością jego malarskiego dorobku w klimatycznej, pełnej światła i cienia galerii MNW.

K-dron i Człowiek witruwiański
W hołdzie dla Leonarda da Vinci na Dziedzińcu Głównym MNW stanęła instalacja, która jest połączeniem K-dronu – jedenastościennej bryły
przestrzennej odkrytej przez Janusza Kapustę – oraz Człowieka witruwiańskiego Leonarda. Cały projekt składa się z sześciu białych i czarnych obiektów, przekształcanych kolejno z zachowaniem proporcji. Instalację ustawiono na białej, poziomej płaszczyźnie, symetrycznej w stosunku do osi budynku MNW i przechodzącej przez środek fontanny.

Warsztaty i animacje dla dzieci
Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało na Dzień Dziecka propozycje warsztatów i animacji związanych z postacią Leonarda.

1 CZERWCA / warsztaty dla dzieci 5–12 lat i ich opiekunów
12.00 Kółko i kwadrat
Uczestnicy warsztatów przekonają się, jak ważna dla dawnych twórców była geometria. W czasie wyprawy do muzealnych galerii dzieci i ich opiekunowie poszukają kół i kwadratów. Wybiorą się także na Dziedziniec Główny, gdzie będą podziwiać zagadkowy obiekt geometryczny – K-dron.
ZBIÓRKA W HOLU GŁÓWNYM / BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI ONLINE
I W KASIE / OBECNOŚĆ OPIEKUNA OBOWIĄZKOWA / OK. 75 MIN / LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

1 CZERWCA / otwarte animacje na Dziedzińcu Głównym MNW
11.00-15.00 K-dron
Prezentowany na Dziedzińcu Głównym K-dron to zaskakująca i bardzo interesująca bryła. Wymyślona przez Janusza Kapustę w 1985 roku od lat
fascynuje wielu artystów. Animacje w MNW to wspaniała okazja, by zaprzyjaźnić się z K-dronem i przekonać się, jak wiele ma zastosowań.
DZIEDZINIEC GŁÓWNY / UDZIAŁ W ANIMACJACH JEST BEZPŁATNY

Moc innych atrakcji
MNW zaprasza również na wykonywany na żywo przed publicznością pokaz konserwatorski rzeźb Augusta Zamoyskiego, a także do odwiedzenia wystawy sztuki współczesnej Sztuka to wartość. Z kolekcji PKO Banku Polskiego. Można też oglądać m.in. malowidła ze starożytnego Faras, Bitwę pod Grunwaldem w Galerii Sztuki XIX Wieku, a w Galerii Sztuki Dawnej oryginalny obraz innego mistrza doby renesansu, Sandra Botticellego.

Więcej informacji: http://www.mnw.art.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.