Dni Ursynowa 2017

Dni Ursynowa 2017.

Z okazji 40-lecia zapraszamy na najdłuższe w historii Dni Ursynowa! Wystąpią: BAJM, T.Love, Bednarek, Golden Life, Feel, Kortez. Na scenie zobaczymy również Ursynowski Chór Iuvenis oraz laureatów Ursynów Music Fest.

Święto Dzielnicy będzie trwać aż trzy dni i każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać ze szczególnie bogatego programu artystycznego i spędzić mile czas podczas pikniku. Tradycyjnie impreza odbędzie się w Parku im. Romana Kozłowskiego – Kopa Cwila/Metro Ursynów oaz na terenie „Olkówka” przy placu zabaw „Park Jurajski”.

PROGRAM IMPREZY w dniu 9 czerwca 2017 roku

DUŻA SCENA pod Kopą Cwila wystąpią:
• laureaci konkursu Ursynów Music Fest – młodzieżowego konkursu muzycznego
• Kortez
• Zespół Bednarek
• T. Love


PROGRAM IMPREZY w dniu 10 czerwca 2017

DUŻA SCENA pod Kopą Cwila wystąpią:
• zwycięzca konkursu Ursynów Music Fest – młodzieżowego konkursu muzycznego
• Ursynowski Chór Juvenis
• Golden Life
• FEEL
• BAJM

MAŁA SCENA na terenie „Olkówka” przy placu zabaw „Park Jurajski”.

Blok występów w godz. 11.00-17.00 przygotowanych przez placówki przedszkolne, szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea – pokazy wokalne, taneczne i występy chórów.
Strefa rekreacyjna dla dzieci: Plac zabaw dla dzieci, dmuchańce, pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek, ścianka wspinaczkowa, gigantyczne piłkarzyki.

Atrakcje piknikowe w godz. 11.00-18.00 z okazji 40- lecia URSYNOWA:

Strefa Promocyjna Urzędu Dzielnicy Ursynów pod Kopą Cwila
Swoją ofertę zaprezentują instytucje i organizacje związane z Dzielnicą:
• bezpłatne badania w namiocie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów
• uczta intelektualna przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. Juliana Ursyna Niemcewicza
• rekreacja ruchowa w namiocie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji
• organizacje sportowe – kluby: Judo RYŚ, Lupus Kabaty, KS Metro Warszawa, Hand to Hand 1
• stoisko Policji i Straży Miejskiej
• organizacje pozarządowe skupione w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego.
• stoisko Metra Warszawskiego, w którym będzie kącik dla dzieci oraz konkursy z wiedzy o warszawskim metrze z możliwością wygrania nagród w postaci atrakcyjnych gadżetów Spółki; prezentacja „żywej” maskotki firmowej – krecika, animacje dla dzieci, prezentacja specjalnego pojazdu ratownictwa
• stoisko Zarządu Transportu Miejskiego
• stoisko Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
• stoisko Lasów Miejskich – Warszawa
• stoisko Instytutu Badawczego Leśnictwa
• stoisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
• Rada Seniorów Dzielnicy Ursynów
• stoisko Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” – pokazy pierwszej pomocy.
• stoisko DKMS – rejestracja potencjalnych dawców szpiku

Na Dniach Ursynowa będzie można również:
Zapoznać się z projektami do budżetu partycypacyjnego na rok 2018 i porozmawiać z ich autorami.
Tradycyjnie już będzie „Miasteczko Wojskowe” Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego:
• stanowiska z bronią – będzie można „postrzelać” do tarcz z pistoletu, karabinka i karabinu ( RG Rura, glauberyt, pistolet, strzelanie na symulatorze cyklop),
• stanowisko z wyposażeniem indywidualnym żołnierzy – możliwość ubrania się i wykonania zdjęcia (maski p/gazowe, OP-1, kamizelka kuloodporna,),
• stanowisko z rakietowymi zestawami przeciwlotniczymi GROM – możliwość „postrzelania” do celów lecących,
• stanowisko z działkiem przeciwlotniczym – możliwość wejścia do działka, sterowania nim, zrobienie zdjęć,
• kuchnia polowa z wydawaną za darmo grochówką
• Żandarmeria Wojskowa z trenażerem jazdy oraz symulatorem dachowania (można pojeździć w trudnych warunkach atmosferycznych, przeżyć dachowanie),
• stanowiska promocyjne: Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych (drony i cele powietrzne), Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Lotniczych z Dęblina, Wojskowej Komendy Uzupełnień Warszawa Mokotów,
• stanowiska Agencji Mienia Wojskowego – z możliwością zakupu sprzętu wojskowego (czekamy na potwierdzenie-stanowiska promocyjne firm związanych z lotnictwem).
Po raz pierwszy podczas pikniku będzie bita moneta okolicznościowa z okazji jubileuszu dzielnicy na której będzie umieszczona postać „Misia Ursynka”.
Zapraszamy kolekcjonerów i nie tylko 🙂
Stoisko Prymat i kulinarny TIR pod wodzą Roberta Sowy na którym będą degustacje, pokazy kulinarne i konkursy
Zapraszamy również na szereg atrakcji w plenerze takich jak:

Łamigłówki – stworzone specjalnie na potrzeby wydarzenia łamigłówki nawiązywać będą do kryptografii (użycia szyfrów i kodów) oraz kryptoanalizy (badania szyfrów i kodów), a w szczególności umiejętności ich łamania.

Drzewko szczęścia – atrakcja manualna nawiązująca do przyrody Ursynowa. Każdy uczestnik będzie miał możliwość stworzenia swojego własnego drzewka szczęścia przy pomocy materiałów takich jak: kamyczki, kolorowe koraliki, cienkie druciki oraz gałęzie, plastelina etc.

Budowanie z gigantycznych klocków – klocki będą wykonane są z biodegradowalnej, miękkiej, lekkiej i wodoodpornej pianki. Ekspozycja będzie zachęcać do swobodnej zabawy, w harmonijny sposób rozwijać dzieci w różnym wieku w sferze zmysłowej, ruchowej
i intelektualnej.

Wystawa rowerów z lat 70 + rowerowy pitstop – ciekawe czy ktoś pamięta jak w latach 70 wyglądały rowery? Przekonamy się o tym na specjalnie przygotowanej wystawie kultowych rowerów z dawnych lat. Dodatkowo dla wszystkich przybywających na imprezę dwukołowymi pojazdami otwarty zostanie pit stop gdzie będzie można zrobić przegląd roweru, dopompować koła, nasmarować łańcuch, czyli przygotować się właściwie do rozpoczynającego się sezonu.

Fotobudka – atrakcja, której nie może zabraknąć na żadnej imprezie, z pewnością przyciągnie uczestników, chętnych do zrobienia sobie zdjęcia na specjalnie przygotowanym tle, gdzie pokazany będzie stary Ursynów. Dodatkowo przygotowane zostaną gadżety, którymi będzie można ubarwić swoje zdjęcia nawiązujące do stylu lat 70’ (kapelusze, wąsy, okulary, etc.)

Koło fortuny (quiz wiedzy o Ursynowie) – klasyczne koło fortuny dopasowane zostanie do tematyki wydarzenia. Uczestnicy będą zdobywać punkty kręcąc kołem i odpowiadając na pytania dotyczące historii i kultury Ursynowa. Dla wszystkich przewidziane są drobne upominki.

Harcerskie animacje – gry i zabawy prowadzone przez harcerzy, bazujące na przekazaniu praktycznej wiedzy survivalowej uczestnikom. Jak wzniecić ogień, wiązać różne rodzaje węzłów, udzielać pomocy rannym (zakładać opatrunki, właściwie skompletować apteczkę), rozpoznawać zwierzęta i rośliny w lesie, przygotować posiłek w terenie.

Warsztaty Ogrodnictwa – prowadzone przez wykwalifikowanych ogrodników warsztaty pokażą jak prawidłowo sadzić i pielęgnować rośliny – zarówno te doniczkowe domowe, jak i ogrodowe.

Mur graffiti – Przygotowany ze specjalnego materiału, wielkoformatowy „mur” stanie się miejscem, gdzie uczestnicy będą mogli uwolnić swoje artystyczne dusze i pokazać w jaki sposób sztuka nawiązuje do kultury Ursynowa. Założeniem jest stworzenie ogromnej kolorowanki upamiętniającej 40 rocznica istnienia dzielnicy, którą będzie można po zakończeniu wydarzenia wyeksponować w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.

Strefa gier z lat 70/80 – strefa w której każdy będzie mógł poczuć się jak dziecko. Dwóch animatorów będzie zachęcało do spróbowania swoich sił w popularnych ale trochę zapomnianych grach takich jak: klasy, gra w gumę, dwa ognie, państwa i miasta, piekło niebo, kapsle, szubienica i wiele innych.

Na zakończenie pikniku ok. godz. 22.30 – POKAZ SZTUCZNYCH OGNI


PROGRAM IMPREZY w dniu 11 czerwca 2017

MAŁA SCENA na terenie „Olkówka” przy placu zabaw „Park Jurajski”
Blok występów w godz. 11.00-17.00 przygotowanych przez placówki przedszkolne, szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea – pokazy wokalne, taneczne i występy chórów.
Strefa rekreacyjna dla dzieci w godz. 11.00 -17.00
Plac zabaw dla dzieci, dmuchańce, pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek, ścianka wspinaczkowa, gigantyczne piłkarzyki.

Program dostępny jest również na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów:http://ursynow.pl/dni-ursynowa-2017/

 9-11 czerwca 2017 roku
Kopa Cwila ul. Koński Jar 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.