Darmowe ładowanie samochodów elektrycznych. Pierwsza stacja Greenway w Galerii Mokotów

Darmowe ładowanie samochodów elektrycznych.

Ruszyła pierwsza ogólnopolska sieć szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych – to nowy etap rozwoju elektromobilności w Polsce.

6 grudnia 2016 roku rozpoczął się nowy etap rozwoju elektromobilności w Polsce. Tego dnia wystartowała pierwsza ogólnopolska sieć publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Pierwszego ładowania elektrycznego pojazdu w sieci dokonali w Galerii Mokotów w Warszawie Peter Badik, współzałożyciel Greenway Infrastructure i Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii. Do czasu uruchomienia następnych stacji tj. w okresie 6 miesięcy ładowanie na stacji w Galerii Mokotów jest bezpłatne!

 

To pierwsza stacja szybkiego ładowania zainstalowana w ramach sieci Greenway, która obejmie 75 publicznie dostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu autostrad i głównych dróg w całej Polsce. Ich lokalizacja umożliwi posiadaczom pojazdów napędzanych prądem poruszanie się po terenie całego kraju i sprawi, że główne polskie drogi staną się tzw. zielonymi korytarzami. Infrastruktura ładowarek jest niezbędna, aby samochody elektryczne mogły przemieszczać się na większe odległości, dzięki czemu stają się one faktyczną alternatywą dla pojazdów spalinowych.

Stacja zlokalizowana jest w Galerii Mokotów, na poziomie „0”. Aby naładować samochód trzeba się zarejestrować na stronie www.greenwaypolska.pl (dane podane są również na stacji) i uzyskać kod PIN.

Stacja Greenway w Galerii Mokotów pozwoli na ładowanie jednocześnie dwóch samochodów. Jednorazowe ładowanie odbywać się będzie w średnim czasie ok. 30 minut – zdecydowanie szybciej, niż w większości ładowarek publicznie dostępnych do tej pory w Polsce. Greenway wciąż szuka miejsc do instalowania swojej infrastruktury, dlatego chętnie nawiązuje współpracę i przyjmuje oferty od właścicieli gruntów i zarządców nieruchomości na terenie całej Polski.

Sieć Greenway będzie pierwszą w Polsce siecią szybkich ładowarek – ładowanie samochodu średniej klasy trwa w niej ok. 30 minut.

źródło: informacja prasowa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.