Człowiek w kinie: „Poetka z Arabii”

Człowiek w kinie: Poetka z Arabii

12 marca zapraszamy na film „Poetka z Arabii” (reż. Stefanie Brockhaus, Andreas Wolff).

Bronią Hissy Hilal, domorosłej poetki, są słowa. Kobieta decyduje się wziąć udział w telewizyjnym show „Million’s Poet”, nadawanym w Abu Dhabi, największym konkursie poetyckim w świecie arabskim, zdominowanym przez mężczyzn. W swojej poezji Hissa krytykuje patriarchat i ekstremizmy. Jak zdobyła wiedzę i odwagę, aby zaryzykować swoje życie i wkroczyć na scenę?

Przed filmem zapraszamy na wstęp dotyczący wyzwań przed jakimi stają kobiety-aktywistki z Arabii Saudyjskiej i innych części świata, który przedstawi Mikołaj Czerwiński, koordynator ds. równego traktowania w Amnesty International.

Na miejscu będzie także księgarnia Moda na Czytanie z ofertą książek poświęconych prawom człowieka.

12 marca 2019, godz. 20:00
barStudio, plac Defilad1

UWAGA! Ze względu na duże zainteresowanie pokazami i ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o rezerwację miejsc za pomocą formularza na stronie: https://amnesty.org.pl/rusza-cykl-filmowy-czlowiek-w-kinie/#zapisz_sie.

Cykl „Człowiek w kinie” składa się z siedmiu nagradzanych filmów poruszających temat szeroko rozumianych praw człowieka. Ich bohaterami są m.in. muzułmanka, lesbijka żyjąca w Polsce, niepokorna wokalistka walcząca o prawa wykluczonych, mieszkańcy małego miasteczka w Bułgarii na granicy z Turcją, stojący przed decyzją przyjęcia do siebie uchodźców i arabska poetka. Wybranym pokazom będą towarzyszyły spotkania z gośćmi.

Inne filmy w ramach cyklu, na stronie wydarzenia „Człowiek w kinie”: https://facebook.com/events/193497278112203/.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.