Cykl koncertów Sounds of Art: Szumią jodły

Cykl koncertów Sounds of Art: Szumią jodły.

Muzeum Narodowe w Warszawie i Fundacja Lakmé-Art zapraszają na drugi w tym sezonie koncert z cyklu Sounds of Art. Podczas koncertu publiczność usłyszy arie i pieśni autorstwa ojca polskiej opery, wybitnego kompozytora – Stanisława Moniuszki, którego rocznicę 200. urodzin obchodzimy w bieżącym roku. W repertuarze m.in. arie z oper „Straszny Dwór”, „Halka”, „Paria”, pieśni ze „Śpiewnika domowego” oraz adaptacje „Mazura” ze „Strasznego Dworu” i „Halki” na fortepian. Wszystko w wykonaniu solistów – Gabrieli Kamińskiej (sopran), Natalii Lipińskiej (sopran), Łukasza Załęskiego (tenor) i Piotra Kędziory (baryton). Przy fortepianie Paweł Sommer. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny Fundacji Lakmé-Art Grzegorz Bayer.

Wykonawcy:
Gabriela Kamińska – sopran
Natalia Lipińska – sopran
Łukasz Załęski – tenor
Piotr Kędziora – baryton

26 października 2019, godz 18:30

Hol Główny MNW, al. Jerozolimskie 3/ wstęp z zaproszeniami* / liczba miejsc ograniczona

*Bezpłatne zaproszenia do odebrania w kasie MNW od 22 października. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwa zaproszenia. Wejście do Holu Głównego przed koncertem od godz. 18.10.

Cykl Sounds of Art, cieszący się zainteresowaniem publiczności i krytyków od 2017 roku, już po raz czwarty powraca do Muzeum Narodowym w Warszawie. Sounds of Art to nie tylko harmonia sztuk, ale także projekt o wymiarze edukacyjnym. Fundacja Lakmé-Art zaprosiła do projektu najlepszych muzyków z kraju i zagranicy oraz młodych profesjonalistów stojących na progu kariery.

Sponsorem cyklu jest SEEN Holding.
Partnerami cyklu są Fundacja PZU i Fundacja Seensownie.
FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.