Cykl comiesięcznych spotkań “Ekran z dziadkiem”

UDOSTĘPNIJ
  • 1
  •  
  •  
  •  

Cykl comiesięcznych spotkań “Ekran z dziadkiem”

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentowane są polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.

Pokażemy fantastyczne polskie produkcje filmowe uczące postaw w grupie, szacunku do tradycji, określające co jest ważne, kształtujące wyobraźnię, emocjonalność, charaktery i prawidłowe wzorce wychowawcze, bez nadmiernej moralistyki.

Na podróż do przeszłości zapraszamy całe rodziny. Udowodnimy, że bez pomocy efektów specjalnych, spektakularnych pościgów i wielomilionowych budżetów można nakręcić film opowiadający o fascynującej przygodzie w świecie dziecięcych marzeń, przyjaźni i dramatów.

Nowa edycja cyklu poświęcona zostanie filmom krótkometrażowym (we współpracy z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi) oraz telewizyjnym serialom (we współpracy z Telewizją Polską).

 Na drugim spotkaniu nowej edycji zobaczycie dwa filmy:

  • „Tajemnicze podziemia” (reż. Wojciech Fiwek), czyli rozterki małych bohaterów
  • oraz trzy odcinki trzymającego w napięciu serialu przygodowego pt. „Wakacje z duchami” w reżyserii Stanisława Jędryki, którego nie trzeba przedstawiać, żadnemu miłośnikowi kina.

17 grudnia 2017, godz. 12.00
Muzeum Powstania Warszawskiego ul. Grzybowska 79

Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, MPW
Wstęp wolny

https://www.1944.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.