Co ciągle widzę w Niej? – Koncert na rynku w Jarocinie

Co ciągle widzę w Niej? – Koncert na rynku w Jarocinie.

To wyjątkowy koncert organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tego wydarzenia na scenie spotka się plejada artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne.

Wykonawcy wraz z publicznością zinterpretują utwory, które śpiewała cała Polska. Na program tego specjalnego wydarzenia składać się będą kultowe kompozycje, niejednokrotnie wykonywane na Jarocińskim Festiwalu. Wśród prezentowanych utworów znajdą się m.in. piosenki takich wykonawców jak: OBYWATEL G.C.Sztywny Pal AzjiT.Love/MuniekMr.Zoob, Republika, Chłopcy z Placu Broni, Maanam, TilT, czy Brygada Kryzys.

Na scenie pojawią się:
Daria Zawiałow
król
Lukasz Lach
Bisz/Radex 
Rosalie.
Michał Kowalonek
Daga Gregorowicz,
Paveu Ostrovsky.

Koncert poprowadzą Dariusz „Brzóska” Brzóskiewicz oraz Marcin Kusy.

14 lipca 2018

Wstęp wolny!

Koncert ma specjalną formułę – zaangażowania publiczności we wspólne śpiewanie wraz z artystami, przez co słuchacze staną się pełnoprawnymi wykonawcami koncertu. Na tę okazję Narodowe Centrum Kulturyprzygotowało specjalne śpiewniki z tekstem, podziałem na role i historią każdej piosenki.

„W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości chcemy zaprosić Polaków do wspólnego śpiewania. Nie tylko klasycznych pieśni patriotycznych (takich wydarzeń będzie przez najbliższe miesiące dużo), ale też – tutaj w Jarocinie – alternatywnych piosenek, w których artyści w mrocznych czasach PRL afirmowali wolność, a dzięki temu tworzyli pokoleniową wspólnotę” – mówi prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK.
„W czasach, gdy tak łatwo o podziały, to wspólne śpiewanie może być tym, co wyzwoli wspólną radość i wzajemne zaufanie” – deklaruje Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal. „To świetne, ujmujące piosenki, charyzmatyczny zespół, śpiewające osobowości i wspaniała jarocińska publiczność, która zaangażowanie w koncerty ma we krwi – to musi się udać” – dodaje.

Koncert jest realizowany w ramach wieloletniego planu Niepodległa na lata 2017-2021 w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.