Chris Hernandez „W Głębi” – nowa wystawa galerii plenerowej Art Walk

Chris Hernandez „W Głębi”.

Od 17 marca br., od godz. 18:00 w pasażu wystawienniczym na placu Europejskim oglądać będzie można ekspozycję zatytułowaną „W Głębi” – autorstwa Chrisa Hernandeza, amerykańskiego artysty, żyjącego i tworzącego w Polsce. Otwarcie ekspozycji uświetni spotkanie z autorem.

Od 17 marca do 12 maja 2017 roku w plenerowej galerii Art Walk prezentowana będzie nowa wystawa prac. Tym razem założona przez Ghelamco Fundacja Sztuka w Mieście, mająca na celu podnoszenie jakości przestrzeni miejskiej, zaprosiła do współpracy Chrisa Hernandeza, amerykańskiego artystę tworzącego i mieszkającego w Warszawie. W 20 oknach pasażu wystawienniczego Art Walk zaprezentowana zostanie wystawa pt. „W Głębi”.

Wystawa przedstawiać będzie kolejne dzieła, których wspólnych mianownikiem jest postawa człowieka wobec cyklu przemiany świata, a także sam proces przemijania przedmiotów i elementów ożywionych. „W Głębi” pokazuje, że człowiek jest zarówno widzem, jak i uczestnikiem ciągle zmieniających się i równoważących się sił. Rysunki oraz obrazy przedstawione w ramach wystawy służą jako symbol tworzenia lub przetwarzania rzeczy, a także procesów odtwarzania.

Autorem prac jest Chris Hernandez, absolwent metaloplastyki i malarstwa Teksańskiego Uniwersytetu Stanowego, znany z narracyjnej stylistyki w obrazach i zamiłowania do konstrukcji i dekonstrukcji. Wszyscy odwiedzający, którzy pojawią się na placu Europejskim o 18.00 w dniu otwarcia wystawy, będą mieli niepowtarzalną okazję porozmawiania z artystą i wysłuchania komentarzy do prac podczas spaceru wzdłuż pasażu. „W Głębi” oglądać będzie można do 12 maja w galerii plenerowej na placu Europejskim, a także na stronie internetowej www.artwalk.sztukawmiescie.pl.

To już czwarta wystawa prezentowana przez Fundację Sztuka w Mieście w galerii Art Walk. Dotychczas zrealizowano tu m.in. takie ekspozycje jak „Neon Inn”, prezentującą neony jako ważny element miejski w historii stolicy, czy „Człowiek Ciało Proces” –organizowaną przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i pokazującą efekty prac studentów i absolwentów uczelni.

Plenerowa galeria Art Walk to specjalnie zaprojektowana konstrukcja, dostosowana do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Pasaż wystawienniczy długości 57 metrów składa się z 20 segmentów, każdy z ciekawie zaprojektowanym „oknem” na wewnętrzną galerię. Art Walk uruchomiony został w maju 2016 r. przez Ghelamco Poland i Fundację Sztuka w Mieście, której misją jest upowszechnienie działań i projektów kulturalnych aktywizujących lokalne społeczności w przestrzeni ich zamieszkania. Galeria funkcjonuje w ramach placu Europejskiego – pierwszej tego typu przestrzeni miejskiej w historii stolicy. Stanowi wyjątkowe miejsce spotkań dla mieszkańców miasta i pracowników okolicznych biur, a także przestrzeń promującą kulturę i sztukę.

źródło: materiały organizatora

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.