Burakowska 14 świętuje zakończenie sezonu.

Burakowska 14 świętuje zakończenie sezonu.

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy… Ostatnie dwa dni przy Burakowskiej 14 uświetnią nie tylko koncerty czy pokazy filmów z muzyką na żywo, ale także wspólny toast na zakończenie udanego sezonu. Chodźcie z nami – wstęp wolny!

Burakowska 14 to projekt czasowy. Od stycznia do września warszawiacy brali udział w różnorodnych wydarzeniach w dwóch postindustrialnych halach i na podwórku, na styku Śródmieścia, Żoliborza i Woli.

Co weekend mieliście okazję oglądać pokazy filmów niemych, których klimat dopełniała zawsze muzyka na żywo, wykonywana przez mistrzowskich taperów. W specjalnie zaadaptowanej przestrzeni zobaczyliście wystawy prezentujące zarówno malarstwo, rzeźbę, grafikę, rysunek, fotografię, wideo, jak i performance. Bawiliście się na koncertach i imprezach tanecznych przy muzyce, która była w stanie zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. Organizatorzy nie zapomnieli także o zajęciach o charakterze integrującym, rozwijającym kompetencje czy uczącym zupełnie nowych umiejętności! Uczestnicy warsztatów poznali podstawy ceramiki i grafiki, ofiarowali drugie życie swoim starym meblom na warsztatach stolarskich, zasiedli do śniadania przy międzypokoleniowym stole, a także dowiedzieli się, jak wygląda komunikacja budująca porozumienie, relacje i bliskość. Nie sposób zapomnieć również o przyciągającym całe rzesze warszawiaków festiwalu gier i zabaw „Widzimy się na podwórku!”.

To już ostatnie wydarzenia. Zobaczcie, co na Was czeka:

Podczas dwóch pożegnalnych dni przy Burakowskiej 14 z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Zacznijmy od 30 sierpnia (środa) i koncertu „What a wonderful place” zespołu wokalnego EMotivo i kwartetu smyczkowego Smooth Quartet. Dzięki nim od godz. 20:00 posłuchacie znanych utworów muzyki rozrywkowej i filmowej w zupełnie nowych, nieoczywistych aranżacjach! Wystarczy wymienić tu kompozycje: „Moon River”, „Can’t Help Falling in Love”, „What a Wonderful World”, „Libertango”, „Dni, których nie znamy”, „New York, New York”. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek.

Również 1 września (piątek) o godz. 20:00 doświadczycie muzycznych przeżyć. A to wszystko za sprawą recitalu duetu „Simple Tales”. Duet tworzą saksofonista Szymon Nidzworski i pianista Aleksander Dębicz, którzy po raz pierwszy spotkali się ze sobą w studiu nagraniowym, gdzie bez żadnego przygotowania zarejestrowali kilkanaście całkowicie spontanicznych improwizacji. Tak powstałe utwory artyści zamieścili w Internecie. Był to dla muzyków punkt wyjścia do skomponowania pełnego programu. Tuż po koncercie na zakończenie wieczoru zagra DJ jean, który słynie z łączenia gatunków takich, jak: nu jazz, house i trip hop.

Tego dnia będziecie mieli także okazję po raz ostatni przekroczyć próg Laterna Magica i zanurzyć się w klasyce filmów niemych przy akompaniamencie mistrzowskiego tapera. W każdą sobotę Charlie Chaplin z Flipem i Flapem oraz Busterem Keatonem bawili Was i zachwycali. Nie inaczej będzie także 1 września, gdyż zobaczycie aż pięć obrazów: „The haunted House” (1921), „Hard luck” (1921), „Charlie i Fatty bawią się” (1914), „Charlie królem” (1914) oraz „Our wife” – film z 1931 roku z niezapomnianym duetem, Laurelem & Hardym. Seanse potrwają od godz. 19:00 do 20:00.

Na wszystkie wydarzenia na Burakowskiej 14 wstęp jest wolny.

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.