Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński – FINA na ucho

Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński – FINA na ucho.

Zapraszamy na koncert polsko-gambijskiego duetu, w którym kameralistyka o europejskim rodowodzie miesza się z jazzem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki.

Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński | FINA na ucho
4 października 2018, godz. 20.00 – 21.00, sala Ziemia Obiecana
ul. Wałbrzyska 3/5

FB-klik

Muzyka duetu Górczyński & Kuyateh to świadectwo dialogu dwóch kultur i dwóch filozofii grania. Polski klarnecista i kompozytor to gruntownie wykształcony instrumentalista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Górczyński występuje w awangardowym zespole Kwartludium, tworzy instalacje dźwiękowe, eksperymentuje z brzmieniem. Urodzony w Gambii Kuyateh pochodzi z rodziny griotów i jako wirtuoz gry na korze – zachodnioafrykańskiej harfie – kontynuuje domowe tradycje. Nagrany przez duet album Cut the Air wychodzi ponad kulturowe doświadczenia, zawierając bardzo liryczne wariacje na temat klasyki, jazzu, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej i minimalizmu. To muzyka uduchowiona, łącząca abstrakcję i tradycję, a przy tym charakteryzująca się przestrzennym, klarownym brzmieniem.

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.