“Bolszoj” – pokaz specjalny i spotkanie

UDOSTĘPNIJ
  • 3
  •  
  •  
  •  

Bolszoj – pokaz specjalny i spotkanie.

7 marca 2018 roku w kinie Elektronik odbędzie się pokaz specjalny filmu  Walerija Todorowskiego „Bolszoj”.

Po projekcji 7 marca 2018 roku gościem spotkania będzie odtwórczyni głównej roli Margarita Simonova tancerka Polskiego Baletu Narodowego, na co dzień występującą na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. Dyskusję poprowadzi Kasia Gardzina-Kubała.

Jeśli lubicie wielką scenę, taniec klasyczny z pewnością pokochacie najnowszy film Walerija Todorowskiego „Bolszoj”! Był to jeden z najbardziej obleganych tytułów warszawskiej edycji 11. Sputnika. 
O FILMIE:
Niezwykle utalentowana tancerka baletowa Julia Olszańska pochodzi z małego górniczego miasteczka. Los podsuwa jej szczęśliwy bilet – jej talent zostaje zauważony przez byłego artystę baletu, który postanawia doprowadzić dziewczynkę na główną scenę Rosji – na deski Teatru Bolszoj. Droga ta wiedzie przez szkołę baletową, w której młodą niepokorną prowincjuszkę otacza swoją opieką jeszcze bardziej niepokorna nauczycielka. Metamorfoza w primabalerinę wymaga niewiarygodnego poświęcenia i Julia na własnej skórze przekonuje się, że świat wielkiego baletu to nie tylko biel puent i szelest jedwabnych wstążek.

Reżyseria: Walerij Todorowskij
Scenariusz: Anastasija Palczykowa
Muzyka: Anna Drubicz, Paweł Karmanow
Zdjęcia: Siergiej Michalczuk
Obsada: Alisa Frejdnlich, Walentina Teliczkina, Aleksandr Domogarow, Margarita Simonowa, Nicolas Le Riche, , Jekaterina Samujlina, Anna Isajewa, Andriej Sorokin
atunek: dramat
Rok: 2016
Czas: 132 min

7 marca 2018, godz. 19:30 oraz 11 marca 2018, godz. 18:15

Kino Elektronik ul. Generała Zajączka 7

https://www.facebook.com/events/169258453865428/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.