Bielański Dzień Ptaków

Bielański Dzień Ptaków

W sobotę 1 października 2016 roku,  przypada Europejski Dzień Ptaków. Tego dnia przyjdźcie do Parku Olszyna w godz. 10:00-14:00 na drugą edycję pikniku promującego przyrodę Bielan, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ptasiej.

Przewidzianych jest wiele atrakcji dla małych i dużych! Chcemy przekazać wiedzę z zakresu ochrony ptaków zamieszkujących w budynkach oraz przestrzeni miejskiej i rozbudzić ciekawości poznawcze uczestników wydarzenia.

Podczas imprezy przewidziane jest spotkanie z Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego ZOO, który opowie m.in. o pracy warszawskiego Ptasiego Azylu i jego podopiecznych.
Ponadto odbędą się pokazy sokolnika oraz prezentacja różnych gatunków dzikich ptaków: z rodziny jastrzębiowatych, sokołowatych i rzędu sów.

W namiocie filmowym obejrzycie krótkie filmy dokumentalne ukazujące fascynujący świat wielu gatunków awifauny w ich naturalnym środowisku.
Na odwiedzających piknik – dzieci i całe rodziny – czeka także szereg aktywności twórczych i technicznych tj. warsztaty szycia filcowych breloków-sów, wykonanie witraży z wzorem ptaka, ozdabianie toreb bawełnianych z nadrukiem ptaków, zbijanie budek lęgowych i karmników.

Organizatorem wydarzenia jest Dzielnica Bielany m.st. Warszawy.
Partnerami: Towarzystwo Przyrodnicze ‘Bocian’, Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie oraz Ptasi Azyl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.