Bieg Mila Kusocińskiego

Bieg Mila Kusocińskiego.

31 lipca zapraszamy miłośników biegania na ścieżki, które niejednokrotnie przemierzał najszybszy ogrodnik świata, prekursor nowoczesnych metod treningowych, mistrz olimpijski i wicemistrz Europy, dziesięciokrotny mistrz kraju – Janusz „Kusy” Kusociński.
Na symbolicznym dystansie Mili Kusocińskiego (1932 metry) będziecie mieli szansę rywalizować, ścigać się o atrakcyjne nagrody lub po prostu, w przyjacielskiej atmosferze, podziwiać wieczorne krajobrazy najpiękniejszego warszawskiego parku.

Kiedy: 31 lipca (środa) 22.00
Gdzie: Łazienki Królewskie (wejście od ul.Ggarina) goo.gl/maps/r1g8gUT5hDNskGpr7

Dystans: 1932 metry (Mila Kusocińskiego)

Zapisy: bit.ly/2xvHG9c

Klasyfikacje wiekowe:
• <19, rocznik: 2000 i młodsi
• 20-29, rocznik: 1999 – 1990
• 30-39, rocznik: 1989 – 1980
• 40-49, rocznik: 1979 – 1970
• 50-59, rocznik: 1969 – 1960
• 60+ rocznik: 1959 i starsi

Uczestnicy pobiegną w trzech seriach
ZŁOTA MILA KUSOCIŃSKIEGO – dla chcących pobiec szybciej niż w 8 minut
SREBRNA MILA KUSOCIŃSKIEGO – dla chcących pobiec szybciej niż w 12 minut
BRĄZOWA MILA KUSOCIŃSKIEGO – liczy się udział w biegu

Każdy uczestnik biegu otrzyma nowy minialbum Wydawnictwo BOSZ z serii Medaliści, poświęcony osobie Janusza Kusocińskiego. Jego krótką i tragiczną, ale jakże bogatą historię przedstawia dziennikarz sportowy – Stefan Szczepłek.

***
Organizatorzy: Łazienki Królewskie, New Balance, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Royal Runners Club

Patroni: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Komitet Olimpijski

W 1932 roku Janusz Kusociński zdobył pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski w konkurencji męskiej. W rocznicę tego wydarzenia zapraszamy na absolutnie wyjątkowy bieg, który odbędzie się w symbolicznej lokalizacji.
Łazienki Królewskie, w których mistrz był zatrudniony, mieszkał i trenował, ugoszczą biegaczy na atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, specjalnie wyświetlonej trasie. Dystans: MILA KUSOCIŃSKIEGO!

***
„Największą sensacją igrzysk był bieg na 10 000 metrów. Czterdzieści tysięcy widzów na stadionie i 1200 dziennikarzy było pewnych, że koalicja fińska Iso-hollo i Virtanen, …, rozgromi całą stawkę i że jedynym, który nie poniesie klęski, a tylko porażkę, będzie Polak. Jeden tylko człowiek był pewny swego zwycięstwa – Kusociński ” – w ten sposób relacjonował Przegląd Sportowy zdobycie pierwszego złotego medalu olimpijskiego dla Polski przez mężczyznę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.