Bezpłatne warsztaty w punkcie Ochota na Kota

Bezpłatne warsztaty w punkcie Ochota na Kota.

Jak długo śpią koty, czy można głaskać czworonogi pod włos i czy rzeczywiście mruczący pupile piją mleko? Odpowiedzi można poznać na bezpłatnych warsztatach w punkcie Ochota na Kota przy ul. Grójeckiej 79. Trwają zapisy dla uczniów i przedszkolaków.

Najmłodsi w placówce Schroniska Na Paluchu poznają codzienne nawyki czworonogów i zgłębiają wiedzę na temat kocich potrzeb. Prowadzący warsztaty opowiada o odpowiedzialności związanej z opieką nad kotem, a także o niezbędnych przedmiotach w domu, takich jak miska na jedzenie czy picie, kuweta czy drapaki. Dzieci podczas półgodzinnej lekcji, słuchają również o metodach  zapobiegania bezdomności i pierwszych dniach psa lub kota, który trafił do schroniska. Dodatkowo, uczą się, jak odróżnić koty domowe od tych żyjących na wolności oraz gdzie należy zadzwonić w przypadku znalezienia zgubionego bądź rannego zwierzęcia.

W zajęciach mogą brać udział dzieci od 6. roku życia. Lekcje prowadzone są codziennie:

  • poniedziałek-piątek, godz. 12.00-16.00, grupy zorganizowane (do 20 osób),
  • sobota-niedziela, godz. 10.00-14.00, indywidualni zainteresowani (do 10 osób).

Zapisy prowadzone są pod adresem koty@napaluchu.waw.pl, a także telefonicznie pod nr 604 866 488.
Więcej informacji tutaj oraz na fanpage’u Ochota na Kota.

Warszawiacy mają Ochotę na Kota

Punkt adopcyjno-informacyjny Ochota na Kota, mieszczący się przy ul. Grójeckiej 79 działa od sierpnia 2018 roku. Mieszka tam kilkanaście schroniskowych kotów, które są widoczne zza witryny lokalu. Warszawiacy mogą też wejść do środka, pogłaskać i osobiście poznać  pupili. Miłośnicy podglądają codzienne życie mruczących czworonogów także w Internecie. Na miejscu jest również opcja dokonania wszystkich formalności i przygarnięcia kociaka do swojego domu. Od momentu otwarcia zaadoptowano już 34 koty, z czego jeden, odnaleziony, powrócił do właściciela.

Dzięki aktywnej promocji  Schroniska Na Paluchu, akcji bezpłatnego czipowania, a także edukacji najmłodszych warszawiaków, liczba psów i kotów przebywających w schronisku od 2011 r. spadła o blisko 70 proc. Tylko w zeszłym roku kochający dom znalazło 1144 kotów i 1671 psów z Palucha. Teraz na adopcję czeka 712 podopiecznych placówki.

Ochota na Kota, ul. Grójecka 79

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.