Audiowizje 2017

Audiowizje 2017. Teledyski do muzyki współczesnej.

Przed nami premiera dwóch filmów animowanych z cyklu AUDIOWIZJE, powstałych specjalnie do wcześniej napisanych kompozycji instrumentalnych: „Satin” Aleksandra Nowaka w reżyserii Łukasza Rusinka oraz „Dialogi i odkształcenia” Rafała Ryterskiego w reżyserii Moniki Kuczynieckiej. W pierwszym pełen napięcia utwór na akordeon i wiolonczelę towarzyszy perypetiom mędrca i jego niesfornych asystentów na pływającej wyspie; w drugim dialog klarnetu basowego i kontrafagotu ucieleśniony zostaje w tajemniczym ekosystemie pączkujących form.

Wstępem do pokazu będzie wybór eksperymentalnych animacji polskich z lat 60. i 70. z awangardową muzyką tych czasów, a po pokazie odbędzie się rozmowa z twórcami nowych teledysków prowadzona przez kuratora cyklu Jana Topolskiego. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz wybranych teledysków wyreżyserowanych przez Łukasza Rusinka, znanego z ilustracji do utworów m.in. Pablopavo, R.U.T.A., Vavamuffin.

AUDIOWIZJE to cykl krótkometrażowych filmów powstałych na zamówienie Muzykoteki Szkolnej pod kuratelą Jana Topolskiego. W pierwszej odsłonie w roku 2015 zaprezentowano dwie etiudy paradokumentalne: „Sun Spot” na fortepian i elektronikę Katarzyny Głowickiej w reżyserii Zuzanny Solakiewicz oraz „EC14” na rury PCV (fragment) Artura Zagajewskiego w reżyserii Piotra Stasika. W kolejnym roku, Iwona Bielecka wzięła na warsztat „Novellę” na elektronikę (fragment) Sławomira Kupczaka, zaś Krzysztof Skonieczny – „Limbs of Sun” na zespół Mikołaja Laskowskiego.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona (120).
Czas: 8.06, godz. 19.00
Miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana (I p.)

Odnośnik do wydarzenia – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.