ArtBox – otwarcie pawilonu

ArtBox – otwarcie pawilonu.

Wola to jedna z najszybciej zmieniających się dzielnic Warszawy. Tuż obok przedwojennych kamienic powstają nowe budynki, biurowce i inwestycje. Okolica stała się bardziej zróżnicowana społecznie, głównie poprzez napływ pracowników przybywających do okolicznych biurowców. „Robotnicza Wola” bardzo szybko przeobraża się w wielkomiejską, nowoczesną dzielnicę pełną nowej zabudowy, nowych przybyszów i mieszkańców. To właśnie tu, przy wsparciu Skanska Property Poland, w otoczeniu inwestycji biurowej Generation Park, powstaje ArtBox – nowa przestrzeń działań twórczych w Warszawie.

Mimo, że ArtBox liczy zaledwie 9 m2 jest otwarty dla wszystkich warszawiaków. Do końca roku odbywać się w nim będą cykliczne wystawy i instalacje site specific, przygotowane przez artystów wyłonionych w konkursie oraz wydarzenia kulturalne dedykowane społeczności lokalnej. Wśród zaplanowanych działań znajdą się m.in. wyjątkowe, kameralne koncerty z dziesięcioosobową widownią, pokazy filmowe, warsztaty animacyjne, gry miejskie, słuchowiska połączone z wizualizacjami i mappingiem, możliwość skorzystania z usług wolskich rzemieślników (fryzjera, fotografa, szewca, zegarmistrza, itp.) oraz spektakl. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

W bezpośrednim sąsiedztwie ArtBoxu działać będzie drugi pawilon – Przestrzeń Otwarta – połączenie kawiarni i nowatorskiego lunch baru. W ramach „otwartej kuchni” autorskie menu przygotowywać będą zmieniający się co kilka tygodni restauracje i kucharze.

Otwarcie pawilonu-galerii ArtBox oraz sąsiadującego z nim pawilonu-kawiarni Przestrzeń Otwarta odbędzie się we wtorek 21 marca br. o godz. 19:00 w północno-wschodniej części Ronda Daszyńskiego.

W programie m.in. inauguracja instalacji roślinnej przygotowanej wraz ze schroniskami dla roślin, czyli samoobsługowej wymienialni roślin doniczkowych. Wymienialnia będzie działać dzięki gościom przestrzeni – każdy może przynieść, wymienić lub zabrać rośliny do swojego domu. Zachęcamy nie tylko do wymieniania się roślinami, ale także do przesyłania ich zdjęć w nowym otoczeniu. Każde zdjęcie nagrodzimy kuponem na kawę w sąsiednim pawilonie – Przestrzeni Otwartej. Będzie to jednocześnie okazja do przyjrzenia się samemu miejscu.

Podczas otwarcia ArtBoxu organizatorzy i jury prowadzić będą także konsultacje dla artystów zainteresowanych konkursem, w którym w połowie kwietnia wybranych zostanie dziesięć instalacji. Wystawy będzie można oglądać po kolei od końca kwietnia do końca grudnia.
W składzie jury konkursu znaleźli się: artysta wizualny Hubert Czerepok, Joanna Kozera i Zofia Orłowska (Pracownia Duży Pokój), Magdalena Major i Karolina Pawłowska (Studio Paper Heroes) oraz Joanna Ejsmont (Skanska Property Poland).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.