„AGRYPINA” prosto z The Metropolitan Opera: na żywo w Multikinie

„AGRYPINA” prosto z The Metropolitan Opera: na żywo w Multikinie

Transmisję jednej z najbardziej znanych oper Georga Friedricha Händla będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino już w sobotę, 29 lutego o godz. 18:55. W roli tytułowej fenomenalna Joyce DiDonato.

W „Agrypinie” jest wszystko to, co tradycyjny gatunek operowy kocha – skomplikowane manewry miłosne, gry polityczne, starożytny Rzym w tle. Historia cesarzowej Agrypiny, która po śmierci męża za pomocą spisku, zbrodni i podstępu osadziła na tronie swego syna Nerona, posłużyła Händlowi jako kolejny z historycznych tematów, doskonale dający się zilustrować olśniewającą muzyką i wirtuozowskimi ariami. Podczas weneckiej premiery tego dzieła publiczność była tak zachwycona, że wykrzykiwała pod adresem kompozytora: „Niech żyje kochany Saksończyk!”.

Spektakl w Nowym Jorku wyreżyseruje Sir David McVicar (ostatnio dla Met przygotował „Toscę” i „Adrianę Lecouvreur”) – można się zatem spodziewać pięknej, klasycznej inscenizacji. W obsadzie wspaniali specjaliści od barokowego śpiewania: wspomniana już Joyce DiDonato, Kate Lindsey i Iestyn Davies.

Na transmisję „Agrypiny” zapraszamy już 29 lutego o godz. 18:55 do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta), Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy, Multikino Targówek), Włocławku i Zabrzu.

Bilety do nabycia w kasach kin i na www.multikino.pl

Georg Friedrich Händel
Agrippina
Agrypina
29.02.2020 | sobota | 18:55 [CET] PRAPREMIERA MET
dyrygent: Harry Bicket
reżyseria: Sir David McVicar
scenografia i kostiumy: John Macfarlane
światło: Paule Constable
choreografia: Andrew George
w rolach głównych: Brenda Rae jako Poppea, Joyce DiDonato jako Agrypina, Kate Lindsey jako Neron, Iestyn Davies jako Otton, Duncan Rock jako Pallas, Matthew Rose jako Klaudiusz

 

Czas trwania: ok. 280 minut.

Organizator: Multikino S.A.

Producent: The Metropolitan Opera HD Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Cykl The Met Live in HD jest realizowany dzięki szczodremu finansowemu wsparciu jego fundatora, czyli The Neubauer Family Foundation

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest również Bloomberg Philanthropies

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest także Rolex

Transmisje w technologii HD są wspierane przez Toll Brothers

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.