36. Peña Flamenca Triana – Irene Lozano & Joaquin El Duende

36. Peña Flamenca Triana – Irene Lozano & Joaquin El Duende

Projekt Peña Flamenca TRIANA ma charakter cyklicznych koncertów, organizowanych przy wsparciu Instytutu Cervantesa, na których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć hiszpańskich artystów flamenco reprezentujących różne pokolenia i różne nurty artystyczne. W marcowej 36-tej edycji peñi zobaczymy znakomitą tancerkę z Malagii – Irene Lozano, która w pełen finezji sposób wplata w tradycyjne flamenco elementy tańca współczesnego i baletu, tworząc bogate w szczegóły, wyrafinowane i wysmakowane choreografie. Na scenie towarzyszyć jej będzie cygański śpiewak – Joaquin El Duende, znany z najbardziej renomowanych sal koncertowych Barcelony, jak Palau de la Musica i Teatre Poliorama, a także znakomity gitarzysta Arturo El Polaco.
Z radością informujemy, że projekt Peña Flamenca TRIANA zyskał uznanie ze strony agencji Acción Cultural Española (AC/E). W ramach Programu Promocji Kultury Hiszpańskiej Zagranicą (Programa para la Internacionalización de la Cultura Española – PICE) będziemy współpracować przy kolejnych edycjach naszej penii, zapraszając znakomitych hiszpańskich artystów. Projekt jest również wspierany przez Agencję Promocji Andaluzji EXTENDA.

TRZY KONCERTY!
1 piątek 2019 r. godz. 20.00
2 marca 2019 r. sobota, godz. 17.30
2 marca 2019 r. sobota, godz. 20.00

Instytut Cervantesa Warszawa ul. Nowogrodzka 22
bilety: 70 PLN (pierwsze 5 rzędów i miejsca z boku sceny) i 50 PLN (pozostałe miejsca)
rezerwacje: flamenco@triana.pl , SMS 501 029 389

Irene Lozano La Chiqui – taniec
Joaquin El Duende – śpiew
Arturo El Polaco – gitara
Marta Robles – palmas

IRENE LOZANO „LA CHIQUI”
Irene już jako malutka dziewczynka wiedziała, że chce zostać tancerką flamenco i tańczyć jak Carmen Amaya. Rozpoczęła naukę tańca w wieku 4 lat, a jako 11-latka trafiła do szkoły baletowej w rodzinnej Maladze, gdzie szkoliła się w tańcu klasycznym i clasico español. Ukończyła Conservatorio Profesional de Danza otrzymując tytuł dyplomowanej nauczycielki tańca hiszpańskiego.
Równolegle latami uczęszczała na zajęcia do znakomitej tancerki La Lupi, by w końcu zadebiutować na scenie z jej zespołem.

La Lupi była mistrzynią, która zaraziła mi Irene miłością do flamenco oraz ogromną pokorą wobec bogactwa tej sztuki. Pod jej wpływem Irene podjęła ostateczną decyzję o tym, by zostać profesjonalną tancerką. Była to słuszna decyzja, bo kariera Irene Lozano rozwinęła się bardzo szybko.

Z zespołu La Lupi trafiła pod skrzydła innego znakomitego tancerza i choreografa – Javiera Latorre, który uczynił ją swoją asystentką i tancerką w kolejnych spektaklach.

W 2008 roku spełniło się jej największe marzenie: Irene została przyjęta do zespołu wielkiej Evy La Yerbabuena. U jej boku mogła rozwijać się jako tancerka i miała okazję występować w najlepszych teatrach całego świata.

Jej ostatnim osiągnięciem jej autorski spektakl „CALALO”, w którym tańczy u boku swoich mistrzów: Antonio Canalesa i Javiera Latorre. Spektakl jest prezentowany w wielu miastach Europy oraz na ważnych festiwalach w Hiszpanii jak: Bienal Flamenco Malaga czy ” Los Veranos del corral” w Granadzie.

W latach 2012-17 Irene Lozano mieszkała na stałe w Zurichu, gdzie prowadziła zajęcia i kursy mistrzowskie dla instruktorów oraz zrealizowała wiele projektów artystycznych. Obecnie zaś dzieli życie zawodowe między rodzinną Malagę i Miami, gdzie zamierza wkrótce otworzyć własne centrum tańca.

Joaquin Gomez nazywany był cudownym dzieckiem czyli „el niño predigio”. Już w wieku 6 lat rozpoczął swoją karierę występując na festiwalach i w klubach flamenco w rodzinnej Barcelonie. W 1996 roku, mając zaledwie 13 lat, wydaje swoją pierwszą płytę „Abriré camino”, gdzie akompaniuje mu znakomity gitarzysta Rafael Cañizares.
Po trzech latach ukazuje się jego kolejna płyta „Abrazado a la luna” (1999), a sam Joaquin wygrywa kilka prestiżowych konkursów śpiewu flamenco m.in.: El Concurso de Cante Flamenco El Candil (Barcelona 2006r.), El Concurso de Cante de la Peña de Camarón en San Fernando (Kadyks 2007r.), El Concurso de la Federación de Peñas de Sevilla (2008r.).
Joaquin jest uznawany za jednego z najlepszych śpiewaków flamenco w Katalonii tuż obok takich sław jak Miguel Poveda, Mayte Martin czy Duquende, a występuje na scenach całego świata (m.in. Chiny, Tajwan, Stany Zjednoczone, Francja, Holandia etc.) u boku wspaniałych artystów takich jak Niña Pastori, Parrita czy Carmen Linares.
Obecnie na stałe współpracuje ze znanym gitarzystą El Chicuelo w dwóch spektaklach muzycznych „Opera y Flamenco” oraz „Gran Gala Flamenco”, które można obejrzeć w najbardziej renomowanych salach koncertowych Barcelony: Palau de la Musica i Teatre Poliorama.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.