35. Warszawski Festiwal Filmowy 2019

35. Warszawski Festiwal Filmowy 2019.

35. WFF odbędzie się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy w dniach 11-20 października 2019 roku.

Przedsprzedaż biletów na WFF rozpoczyna się w czwartek, 3 października, w Kinotece oraz online (w tym po raz pierwszy również przez aplikację Going).

W tym roku wśród tytułów, które będzie można zobaczyć podczas jubileuszowej, 35. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego znalazły się m.in. filmy Mayi Newell, Rúnara Rúnarssona, Lorcana Finnegana, Mirry Foulkes, Alexa Gibneya, Sophie Hyde, Shannon Murphy, Mattie Do, Lauren Greenfield czy Gaela Garcíi Bernala.

Warszawski Festiwal Filmowy to również projekcje filmów i koprodukcji polskich, a także projektów zagranicznych z ważnym udziałem polskich aktorów. W każdej z sekcji znalazły się takie propozycje, aż 11 w sekcjach konkursowych: w Konkursie Międzynarodowym, w Konkursie 1-2, w Konkursie Wolny Duch, Dokumenty („KULT FILM” Olgi Bieniek i „Nasza mała Polska” Mateja Bobrika) oraz Krótkie Metraże.

Program – klik

Festiwal to jednak nie tylko pokazy i wydarzenia towarzyszące, to również fascynujące spotkania z twórcami z całego świata. Michael Haneke, Lenny Abrahamson, Wim Wenders, Asghar Farhadi, Cristian Mungiu czy Paweł Pawlikowski to tylko niektórzy z twórców, którzy właśnie na Warszawskim Festiwalu Filmowym zdecydowali się pokazać osobiście swoje filmy. Dziś to czołówka światowego kina, uwielbiani i nagradzani na całym świecie mistrzowie, którzy tak upodobali sobie Warszawę i warszawską publiczność: za klimat, atmosferę, żywe reakcje widzów i długie, inspirujące rozmowy po projekcjach.

 
Źródło informacji: Warszawski Festiwal Filmowy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.