3. Przegląd anime Isao Takahaty w kinie Świt

W dniach 27-29 kwietnia 2018 roku w kinie Świt odbędzie się 3. Przegląd anime Isao Takahaty.

Isao Takahata to jeden ze współtwórców legendarnego studia Ghibli. Pierwszym filmem Studia w reżyserii i według scenariusza Isao Takahaty był wojenny dramat „Grobowiec świetlików” z 1988, określony mianem jednego z najlepszych filmów tego gatunku.

27 kwietnia 

16.30
Film z 1999 r., 111 min.
Film powstał na podstawie pasków komiksowych (yonkoma) autorstwa Hisaichi Ishii i od strony wizualnej zachował styl pierwowzoru. Nie posiada on ciągłej fabuły, lecz jest zbiorem niezależnych od siebie scen z życia tytułowych bohaterów, członków wielopokoleniowej japońskiej rodziny, przedstawionych w formie krótkich skeczy.

18.30
Film z 1991 r., 118 min.
27-letnia Taeko bierze kilka dni urlopu ze swojej firmy w Tokio. Postanawiawypocząć na wsi, gdzie mieszka jej daleka rodzina. Podczas samotnej podróży w nocnym pociągu, powracają do niej wspomnienia z czasów, gdy była dziewczynką w latach 60. 

28 kwietnia

15.30 
Film z 1994 r., 118 min.
Film nawiązuje do japońskiej mitologii, w której tanuki (jenoty) mogą zmieniać kształty swojego ciała, jak również przyjmować ludzką postać. Dzięki tej zdolności próbują uratować swoje tereny przed zrównaniem ich z ziemią i postawieniem na nich osiedla.

18.00
Film z 1998 r., 93 min.
W baśniowym świecie narysowanym delikatną kreską ukryty jest wojenny dramat dwójki bohaterów, nastoletniego Seity i jego czteroletniej siostry Setsuko, próbujących po utracie rodziców przeżyć we wstrząsanej wojną Japonii. Podążając za rodzeństwem coraz trudniejszą ścieżką, film stawia pytanie o granice współczucia i wrażliwość na drugiego człowieka w czasach zagłady.

29 kwietnia

14.00
Film z 2013 r., 137 min.
Starzejący się zbieracz bambusu w jednej z łodyg rośliny znajduje malutką dziewczynkę. Bierze ją za księżniczkę zesłaną mu przez niebiosa jako błogosławieństwo. Wraz z żoną wychowują ją jak własną córkę. Pewnego dnia w księżniczce Kaguya zakochuje się sam cesarz…

Na filmy obowiązują wejściówki ważne na konkretny film. Wejściówki będą wydawane:
– w dniu seansu w kasie kina od godziny 11.00 (jedna osoba może wziąć jedną wejściówkę); pula 100 wejściówek.
– w dniu seansu na godzinę przez filmem (jedna osoba może wziąć dwie wejściówki); pula 200 wejściówek.

Szczegółowy plan na stronie: https://www.facebook.com/groups/245872409281092/

Kino „Świt”, ul. Wysockiego 11
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.