24. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw

24. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw

Już w czwartek 24 listopada 2016 roku rozpocznie się największe wydarzenie turystyczne w Polsce. 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw zgromadzą 450 wystawców z 50 krajów, którzy będą zapraszać gości znad Wisły w swe strony. Biura podróży, hotele, przedstawicielstwa państw, miast czy regionów zaprezentują bogatą ofertę. Poza tym weekend wypełnią atrakcje zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i najmłodszych.

Czwartek przeznaczony jest dla branżowych odwiedzających, a piątek i sobota to dni dla publiczności, tak więc miłośnicy podróży mogą ciekawie spędzić ten czas w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Za kilka dni po raz 24. ruszą największe targi turystyczne w Polsce. To doskonałe miejsce na poszukiwanie inspiracji na wyjazd świąteczny, zimowe ferie czy letni urlop. Krajem partnerskim jest Rumunia, która staje się coraz popularniejszym kierunkiem wyjazdowym dla Polaków. Na stoisku będzie można poznać miejsca warte odwiedzenia, sięgnąć po katalogi z ofertą, a także poczuć lokalny folklor. Nie zabraknie występów i degustacji oraz nagród w konkursach.

Cały świat na TT Warsaw

Na targach będą stoiska narodowych organizacji turystycznych, ambasad, biur podróży, lokalnych organizatorów wyjazdów czy atrakcji turystycznych. Ale to nie wszystko. Hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, agencje turystyki aktywnej – wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentowana oferta zadowoli tych, którzy lubią podróżować w grupie, jak i tych, którzy wolą poznawać świat na własną rękę.

ttwarsaw2015_2
Zdjęcie: materiały prasowe

Wśród wystawców będą przedstawiciele z Europy, m.in. z Niemiec, Słowacji, Czech, Hiszpanii, Belgii, Białorusi, Gruzji, Litwy, Malty, Mołdawii, Szwecji, Ukrainy czy Węgier. Nie zabraknie też reprezentantów Bałkanów: Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Albanii, Bośni i Hercegowiny czy Macedonii. Firmy z części kontynentalnej, jak i Sycylii oraz Sardynii będą reprezentować Włochy.

Wśród polskich wystawców znajdą się przedstawiciele regionów, miast, gmin, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, atrakcji turystycznych i wielu innych.

Na TT Warsaw będą goście z Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji, obu Ameryk czy Karaibów. Obecność potwierdzili m.in. wystawcy z Egiptu, Maroka, Etiopii, Tanzanii, Turcji, Izraela, Jordanii, Palestyny, Chin, Bhutanu, Japonii, Indii, Indonezji, Sri Lanki, Tajlandii, Malediwów, Wietnamu czy Uzbekistanu. Grono zza oceanu uzupełnią przedstawiciele z Dominikany, Kuby, Wenezueli, Stanów Zjednoczonych, a także Panamy i Jamajki.

Na sportowo

Wizyta na Targach TT Warsaw to również doskonała zabawa i edukacja. Organizator, firma MT Targi Polska, zadbał o to, aby każdy miłośnik podróży znalazł wiele niecodziennych atrakcji.

Dla fanów sportu gratką będzie wizyta na stoisku organizatora Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games 2017, które będą największym sportowym wydarzeniem w Polsce i odbędą się już za osiem miesięcy na Dolnym Śląsku. To okazja by poznać ciekawe dyscypliny nieolimpijskie, wziąć udział w warsztatach sportowych, miniturniejach czy konkursach, a także porozmawiać ze sportowcami. Dzięki specjalnym goglom każdy chętny przeniesie się w wirtualną rzeczywistość i poczuje atmosferę rozgrywek futbolu amerykańskiego, sportowej wspinaczki, sportów wodnych i powietrznych oraz sztuk walki. Dla chętnych i odważnych będzie wiele okazji do zdobycia gadżetów z oficjalnym logo Igrzysk.

Kino, spotkania i konkursy

Warto też odwiedzić multimedialną strefę turystyczną „Odkryj Polskę!”. Po spacerze wśród stoisk będzie można odpocząć w specjalnie zaaranżowanym kinie, w którym wygodne leżaki zastąpią tradycyjne siedzenia. Odpoczynek umilą filmy promujące piękne polskie zakątki. Nie zabraknie też innych atrakcji. Interaktywne stoły oraz infokioski zapewnią zabawę i gimnastykę dla umysłu, a także szansę do sprawdzenia się w grach, quizach i puzzlach.

ttwarsaw2015_6Źródło: materiały prasowe

W programie targów są również spotkania z nietuzinkowymi osobami. Jedną z nich będzie profesor Witold Modzelewski, który łączy działalność zawodową z twórczością artystyczną i pasją historyczną. Przybliży on historię pałacu z XVIII wieku, obecnie Hotelu Pałacu Alexandrinum. Słuchacze poznają także interesujące spojrzenie profesora na historię Polski, a w szczególności na stosunki polsko-rosyjskie. Wykład będzie połączony z premierą III tomu książki „Polska – Rosja. Wojny nie będzie”.

Wielu wystawców przyciągnie uwagę barwnymi stoiskami, kolorowymi strojami i muzyką, a wszystko po to, by zachęcić odwiedzających do zapoznania się z katalogiem czy ofertą.

Konkursy to zresztą stały element TT Warsaw. Warto zaangażować się w nie, bo na szczęśliwców czekają cenne nagrody, m.in. wycieczka do Tunezji, Legolandu, rejs do Szwecji, a także vouchery na pobyty w hotelach, albumy, upominki i wiele różnych drobiazgów.

Podróże marzeń

Sobota to dzień, który upłynie pod znakiem spotkań z podróżnikami, wyjątkowymi osobami, które postanowiły zrealizować swoje marzenia i ruszyć w świat. Udowodnią oni, że można podróżować w każde miejsce na Ziemi, w towarzystwie lub samotnie, przeróżnymi środkami transportu i niezależnie od posiadanego budżetu. Doświadczeniami podzielą się m.in. Arkady R.

Fiedler, który opowie o wyprawie śladami swojego ojca, zrealizowanej 80 lat później czy Robb Maciąg, który na krańcu świata stworzył kino objazdowe z polskimi kreskówkami. Pasją poznawania świata podzielą się również m.in.: Monika Witkowska, Anita Demianowicz, BartekSabela, Dorota Chojnowska, Mateusz Kotlarski, Bartosz Żukowski i Volodymir Huliuk czy podróżujący z córkami Ania i Thomas Alboth. Wspólnie z nimi będzie można np. podjąć wędrówkę na najwyższą górę świata, zwiedzić Azję, Bliski Wschód, Koło Podbiegunowe  czy Czarnobyl.


Miejsce i dojazd

Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 24-26 listopada 2016 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Rejestracja upoważnia do bezpłatnego wstępu. Można jej dokonać online do 22 listopada br., lub na miejscu. Wydarzenie trwa w godzinach 10.00-17.00.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl oraz na Facebooku – klik

Dogodny dojazd

Na targi można dojechać bezpłatnymi autokarami firmy POLONUS, które będą kursowały co godzinę od 9.00 do 17.00 na trasie Dworzec Warszawa Zachodnia – Dworzec Warszawa Centrum – Dworzec Warszawa Wschodnia – Centrum MT Polska. Zapewniony jest także transport powrotny, a rozkład jest na stronie internetowej targów.

Szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia do stacji docelowej Warszawa Gocławek. Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 143, 145, 173, 183, 225, 245, 315, 401, 514 i 520.

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.