17 MFF. WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie

17 MFF. WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie

Zapraszamy na 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS, który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-14 grudnia 2017 r.

Bilety na wszystkie pokazy i wydarzenia organizowane w ramach festiwalu są BEZPŁATNE.

WATCH DOCS to jeden z największych na świecie festiwali poświęconych problematyce praw człowieka. Festiwal ten łączy – i przybliża publiczności – dwa światy: wybitne kino dokumentalne i jego twórców oraz obrońców praw człowieka. 

Poza filmami KONKURSOWYMI, które powalczą o Nagrodę WATCH DOCS, w programie wydarzenia znajdą się najciekawsze i najbardziej aktualne filmy podzielone na 4 sekcje tematyczne:

1. CHCĘ ZOBACZYĆ – sekcja poświęcona szczególnie palącym problemom dotyczącym łamania praw człowieka
2. NOWE FILMY POLSKIE – wybór najlepszych polskich dokumentów społecznych
3. NA KRÓTKO – sekcja zaangażowanych filmów krótkometrażowych
4. DYSKRETNY UROK PROPAGANDY – panorama dokumentów podejmujących temat różnych form indoktrynacji

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Thierry Michel, znakomity belgijski reżyser, laureat Nagrody im. Marka Nowickiego, przyznawanej za wybitne osiągnięcia w ukazywaniu praw człowieka w filmie przez Zarząd Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W ramach festiwalu zobaczyć będzie można RETROSPEKTYWĘ FILMÓW THIERRY’EGO MICHELA. 

W ramach tegoocznego WATCH DOCS zaprosimy także na dwa PRZEGLĄDY TEMATYCZNE:

1. ADWOKAT W ROLI GŁÓWNEJ organizaowany we współpracy z Naczelną Radą Adwokacką. Prezentowanym filmom towarzyszyć będzie międzynarodowa dyskusja panelowa o prawnikach w sytuacji załamania państwa prawa.
2. CIAŁO POD KONTROLĄ, czyli świetne dokumenty o prawach człowieka i medycynie, bioetyce, społecznej kontroli nad ludzkim ciałem.

Pokazom będą towarzyszyły spotkania z twórcami i bohaterami prezentowanych filmów, debaty z udziałem ekspertów i obrońców praw człowieka i warsztaty. 

Szczegółowy program tu – klik

Wśród wydarzeń towarzyszących 17. edycji WATCH DOCS warto podkreślić FUTURE DOCS (8-10.12.2017), wspólne warsztaty poszukujących inspiracji dokumentalistów i obrońców praw człowieka, od podszewki znających nie tylko ważne problemy społeczne i polityczne, ale i niezwykłe ludzkie historie, jakie się za nimi kryją. Celem FUTURE DOCS jest tworzenie warunków sprzyjających powstawaniu najlepszych dokumentów kinowych z potencjałem realnego wpływu na rzeczywistość społeczną. 

Projekcje filmów festiwalowych oraz wydarzenia towarzyszące 17. MFF WATCH DOCS będą odbywać się w:

Kino Muranów
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i U-jazdowski Kino
Kino Elektronik
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Bilety na wszystkie pokazy i wydarzenia organizowane w ramach festiwalu są BEZPŁATNE.

Kolejne informacje już w krótce na stronie wydarzenia, na profilu WATCH DOCS na Facebooku i na naszej stronie internetowej www.watchdocs.pl!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.