10. Muzyczny Spacer po Pradze z zespołem Dobranotch z Petersburga

10. Muzyczny Spacer po Pradze z zespołem Dobranotch z Petersburga.

W sobotnie popołudnie, 10 czerwca 2017 roku, już po raz 10. ulicami Pragi Północ przejdzie roztańczony barwny tłum: zapraszamy na jubileuszową edycję Muzycznego Spaceru po Pradze!

To „chodzący” koncert, który wykonuje kapela klezmerska, przemieszczając się wraz z publicznością wzdłuż najciekawszych zakamarków dzielnicy, gdzie przewodnik-wodzirej opowiada związane z nimi dawno zapomniane historie.

10. edycję wydarzenia poprowadzi Dobranotch z Petersburga, łączący inspiracje z bałkańskich, klezmerskich i wschodnich melodii oraz pierwsze szlagiery z czasów rozkwitu rosyjskich orkiestr dętych. To zespół-ikona Spaceru, który z rzadką charyzmą i fantazją inspiruje przechodniów do dołączenia i wspólnej zabawy.

Muzyczny Spacer nawiązuje z jednej strony do dawnych kapel podwórkowych, z drugiej zaś podkreśla wielokulturowy charakter dzielnicy wynikający z jej tradycji handlowych. Rozlokowane w pobliżu Dworzec Wschodni i dawny Petersburski oraz okoliczne bazary sprawiały, że na Pradze rozbrzmiewały obok siebie melodie polskie, żydowskie, ukraińskie, rosyjskie i białoruskie.
Odwzorowując ten międzysąsiedzki tygiel, zespół grający muzykę na żywo wraz z roztańczonym tłumem przywołuje ich echo i wrażenie obecności zanikłej kultury żydowskiej.

START: godz. 18:00 – Jagiellońska 54 (Centrum Wielokulturowe) –> Pl. Hallera –> ul. Szymanowskiego –> ul. Brechta –> ul. Dąbrowszczaków –> ul. Inżynierska. 19:30 – finał: ul. 11 listopada 22. 
20:00 – koncert zespołu Dobranotch W Składzie Butelek, ul. 11 listopada 22, bilet: 20 zł

Tegoroczny Spacer rozpocznie się na Placu Hallera pod Centrum Wielokulturowym. Przed wybuchem I wojny światowej w okolicy placu znajdowały się rosyjskie koszary wojskowe. Przejdziemy w kierunku ul. Szymanowskiego i Brechta, gdzie będziemy podziwiać „od wewnątrz” rozplanowanie dawnego socrealistycznego osiedla. Ulicą Dąbrowszczaków dotrzemy do ulicy Inżynierskiej, otwierającej panoramę na starszą część Pragi z jej pierwszymi tramwajami i zakładami fabrycznymi. Podczas Spaceru przyjrzymy się wyjątkowej historii pogranicza dwóch obszarów i dwóch historii dzielnicy. Na koniec dotrzemy na podwórko 11 listopada 22, gdzie po krótkiej przerwie zapraszamy publiczność na koncert Dobranotch w klubie Składzie Butelek.

Odnośnik do wydarzenia – klik

WSTĘP WOLNY

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.