Zły Festiwal – przegląd zespołów jazzowych

Zły Festiwal – przegląd zespołów jazzowych
25 września na plenerowej scenie Ogrodu Saskiego cofniemy się do Złej Warszawy Leopolda Tyrmanda.

Zły Festiwal to wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie pełne Jazzu!  Zabierzemy Was w świat pełen muzyki, dzięki koncertom młodych artystów, warsztatom z improwizacji jazzowej, wykładom oraz wystawie poświęconej postaci Patrona wydarzenia.
Festiwal, inspirowany życiem i twórczością Leopolda Tyrmanda, ma na celu przybliżenie i przypomnienie Warszawiakom postaci jednego z najważniejszych powojennych propagatorów jazzu oraz dziedzictwa kulturowego polskiego jazzu i jego roli w zachowaniu choć namiastki wolności w komunistycznej rzeczywistości PRL. 

Data: 25 września (sobota) 

Miejsce: Ogród Saski w Warszawie 
Harmonogram:
  • 12:00 – 14:00 – wykład „Życie i twórczość Leopolda Tyrmanda” poprowadzony przez Marcela Woźniaka, autora biografii Leopolda Tyrmanda 
  • 14:00 – 17:00 – warsztaty muzyczne „Podstawy improwizacji jazzowej” (teoria + praktyka w formie jam session) poprowadzone przez Michała Iwanka
17:00 – 22:00 – koncerty jazzowe: 

17:00 Mikołaj Janowski Solo
17:30 Magda Kuraś
18:30 Kris Quartet
19:00 Aleksandra Wapińska
19:30 Ronja x Wrona
20:30 Quiet Quartet
21:00 NeoKlez

 Kim był Leopold Tyrmand? Czy rzeczywiście był niesamowicie uzdolnionym obserwatorem rzeczywistości PRL? Czy może jednak zwykłym klaunem, jak próbowała przedstawić go bezpieka? I o co chodzi z tymi kolorowymi skarpetkami?🧦


 Na te pytania odpowie nam Marcel Woźniak, autor biografii Leopolda Tyrmanda w pierwszej części Złego Festiwalu.

Po wykładzie wszystkich chętnych rozwinąć swoje umiejętności w zakresie improwizacji muzycznej zapraszamy na warsztaty „Podstawy Improwizacji Jazzowej”, które poprowadzone zostaną przez Michała Iwanka.
Jest to wybitny pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny – wykładowca harmonii i improwizacji (akordeon). Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany. Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.
Warsztaty zaczną się od wprowadzenia w formie krótkiego wykładu, dyskusji, rozważań, pytań i odpowiedzi.
Następnie teorię przełożymy na praktykę. Będzie to wydarzenie w formie jam session. Wspólnie będziemy tworzyć coś nowego, ciekawego, magicznego!
 Zapraszamy muzyków na każdym poziomie! Nie ma żadnych wymagań dotyczących wieku czy umiejętności.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o rejestrację poprzez formularz: ✍️
https://forms.gle/3bjoSEmEetCJdHtq8

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Wydarzenie ma charakter otwarty.
Słuchacze i widzowie w każdych ilościach mile widziani! 
——————–
Po warsztatach nadejdzie pora na koncerty muzyków! Wystąpią młodzi artyści z Warszawy, Lublina, Krakowa oraz Katowic. Usłyszymy zarówno wspaniałe standardy jazzowe w ciekawych aranżacjach, jak i autorskie kompozycje młodych muzyków! Listę wykonawców znajdziecie powyżej w harmonogramie, a żeby poznać ich bliżej – śledźcie posty na wydarzeniu!
——————–
Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa „LEOPOLD TYRMAND – kalendarium życia” zawierająca wiele zdjęć z prywatnego zbioru rodziny Tyrmandów oraz informacje i ciekawostki z życia, podróży i twórczości Leopolda Tyrmanda. Wystawa zostanie udostępniona dzięki współpracy z Muzeum Jazzu.
——————–
Wstęp wolny!
Spędźcie ten dzień z nami, u brzegów jazzu!
Widzimy się 25 września, do zobaczenia!
FB-klik
——————–
Festiwal jest częścią zadania publicznego finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.