Zapisy na 30. Bieg Niepodległości

W nocy z piątku na sobotę, z 5 na 6 października 2018 roku, rozpoczną się zapisy na 30. Bieg Niepodległości. To ostatni w tym roku bieg z cyklu Warszawskiej Triady „Zabiegaj o pamięć”. Dla chcących upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowano aż 20 000 pakietów startowych!

Cieszy mnie, że z roku na rok przybywa warszawiaków, którzy kochają biegać o czym świadczą rekordy frekwencji w ponad 400 wydarzeniach, które co roku organizowane są w stolicy. Spośród wszystkich imprez biegowych na szczególną uwagę niezmiennie zasługuje Warszawska Triada „Zabiegaj o pamięć”. Cykl tych trzech patriotycznych imprez jest połączeniem sportowego ducha z historią, a w tym roku zyskuje szczególne znaczenie, gdyż dopełnia warszawskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to wyjątkowa, sportowa odsłona uczczenia tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju i Warszawy – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Zapisy
Rejestracja do 30. Biegu Niepodległości rozpocznie się dokładnie o północy z 5 na 6 października. By znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl lub zapisać się osobiście w biurze zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki.

https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl/index.php

Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zawodnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie może zostać usunięte z bazy danych. Opłacony pakiet można odebrać od 15 października do 9 listopada w biurze zawodów zlokalizowanym w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). Uwaga! W dniach 10 i 11 listopada pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy. W sobotę, 11 listopada biuro zawodów czynne będzie w Zespole Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Stawki 14.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój, posiłek regeneracyjny i dyplom do pobrania ze strony internetowej.
Szczegółowe informacje są tutaj oraz na portalu Facebook.

Przygotuj się przed startem
Od września Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA prowadzi ćwiczenia przygotowujące do startu w biegu. Otwarte treningi biegowe odbywają się w czwartki w godz. 19.00–21.00 (zbiórka w ośrodku Rozbrat przy ul. Rozbrat 26). Organizatorzy korzystają zarówno z centrum treningowego na Agrykoli oraz okolicznych parków: Marszałka E. Śmigłego-Rydza, Agrykola, Ujazdowskiego oraz Łazienek Królewskich. Harmonogram biegowych czwartków można znaleźć tutaj.

Trasa biegu
Jak co roku start biegu będzie miał miejsce u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II. Biegacze wystartują o symbolicznej godzinie 11.11. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem pośrednim oraz aktywnych, a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking.
Podobnie jak w latach minionych trasa biegu poprowadzona została al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking, którzy mają do pokonania krótszą trasę (6,5 kilometra) nawrócą na wysokości ul. Koszykowej.

Oprócz dziesięciokilometrowego biegu głównego, po raz pierwszy przygotowana będzie specjalna atrakcja dla młodych sportowców z roczników 2004-2008. Będą mogli pobiec w „Mili na stulecie” na dystansie 1918 metrów. Limit uczestników w tej rywalizacji wynosi 1000 osób.
Organizatorem 30. Biegu Niepodległości jest m.st. Warszawa.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.