Zakończyła się rewitalizacja Skweru im. Jerzego Jarnuszkiewicza przy ulicy Perzyńskiego

W całym parku ustawiono eleganckie elementy małej architektury (ławki, kosze i stojaki na rowery), wymieniono oświetlenie oraz zamontowano monitoring. Na terenie skweru znajdują się również dwa place zabaw z drewnianymi zabawkami oraz bezpieczną nawierzchnią w kolorze naturalnego piasku. W trakcie prac rozpoczętych wiosną tego roku wykonano modernizację istniejących oraz budowę nowych alejek. Wybudowano również siłownię plenerową wraz z urządzeniami do street workoutu.

W centralnej części parku mamy fontannę – pierwszą na Bielanach. Nie zabrakło również drewnianego podwieszanego chodnika. Na etapie projektowania parku duży nacisk położono również na wyznaczenie stref dzikiej przyrody, w których natura rządzi się własnymi prawami, a zwierzęta mają swoją enklawę.

– Dla nas jako dzielnicy bardzo ważne jest, aby umożliwić współistnienie obok siebie roślin, owadów, ptaków i ludzi. Prosimy o korzystanie z alejek i gotowych ścieżek. Dajmy szanse ukorzenić się roślinom, a one odwdzięcza się nam na wiosnę gdy zakwitną i się zazielenia. – dodaje Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany.

 
Dzielnica Bielany udostępni skwer mieszkańcom 16 grudnia, a na jego oficjalne otwarcie zaprosimy wszystkich wiosną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.