Wstęp wolny do Muzeum Fryderyka Chopina

W każdą środę zapraszamy na bezpłatne zwiedzane Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kolekcja Muzeum zawiera rękopisy muzyczne, wydania dzieł Chopina, jego korespondencję, ikonografię historyczną i współczesną, drogocenne przedmioty osobiste, a także dokumenty związane z biografistyką, komentarzami krytycznymi do utworów i szeroko pojętą recepcją osoby i twórczości kompozytora. W roku 1999 część kolekcji Muzeum Chopina została wpisana na listę UNESCO „Memory of the World”, na której znajdują się obiekty wymagające szczególnej ochrony ze względu na ich unikatową wartość kulturową.

PROGRAM atrakcji na weekend 20-21 lutego:

W weekend (sobota, 20.02) odbędą się zajęcia ONLINE dla młodych melomanów:

o 11.30 Mała Akademia Chopinowska dla dzieci w wieku 4-6 lat

o 12.30 Mała Akademia Chopinowska dla dzieci w wieku 7-11 lat

Dowiedzcie się, o czym śpiewa fortepian!

A dorosłym w najbliższą sobotę (20.02 ) o godz. 14.00 proponujemy oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Chopin i przyjaciele”. Poznajcie proces tworzenia wystawy o przyjaźniach Chopina! Spacer jest w cenie biletu, zapisy: edukacja@nifc.pl.

A prócz tego CODZIENNIE:

Dodatkowo:

  • Godzina słuchania – w godz. 18.00-19.00 (czyli w ostatniej godzinie pracy Muzeum), kiedy wszystkie sale powoli cichną, wsłuchaj się w dźwięki playlisty z kompozycjami Chopina w Sali Koncertowej.
  • Akcja „Piszmy listy!”. Wystawie czasowej towarzyszy specjalne miejsce, w którym można poświęcić chwilę na oddanie się pisaniu listów do swoich przyjaciół. Przelej na papier to, co chcesz powiedzieć najbliższym!

Więcej informacji: https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.