„Trzy ćwierci do śmierci” – Spektakl Karoliny Martin

„Trzy ćwierci do śmierci” – Spektakl Karoliny Martin.

Monodram lalkowy dla dorosłych inspirowany opowieściami z Supraśla, zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Załęskiego w zbiorze „Hecz precz stała się rzecz” oraz książką „Po trochu” Weroniki Gogoli.

Wszystko zaczęło się od prababki Weroniki, która przeniosła Śmierć przez rzekę i w ten sposób zapewniła kobietom w swojej rodzinie długowieczność. Jest to jednak dar problematyczny. Bohaterka (człekokształtna lalka, przedstawiająca starszą kobietę) pragnie zakończyć swój zbyt długi żywot. Wcześniej jednak musi dokonać rachunku sumienia. Czy ciąży na niej przekleństwo złych ludzi? A może sama odpowiada za swoje nieszczęście? Czy ktoś przyjdzie jej z pomocą? Całość dopełnia muzyka grana na żywo.

 

TRAILER:
https://www.youtube.com/watch?v=vAgl-8htjO8

Spektakl otrzymał Główną Nagrodę podczas 6.Ogólnopolskich Dni Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2018” w Koszalinie oraz Nagrodę podczas 6.Ogólnopolskiego Festiwalu Monodramów MONOfest organizowanego przez Teatr Szwalnia w Łodzi.

Spektakl jest zrealizowany dzięki stypendium artystycznemu Młodzi Twórcy prezydenta miasta Białegostoku.

opieka artystyczna:
Mateusz Smaczny

tekst:
Jerzy Machowski

scenografia:
Marek Idzikowski

muzyka:
Paula Kowalczyk, Adam Milewski

akompaniament na żywo:
Paula Kowalczyk, Piotr Klauza

animacja, śpiew:
Magdalena Słowik, Zofia Straczycka

reżyseria światła:
Maciej Iwańczyk

wykonanie lalki: Karolina Martin

premiera:
28.06.2018

Kiedy: 23-24 listopada 2018, godz. 18:00

Bilety 20 zł – klik

czas trwania:
45 min

Karolina Martin, studentka (jeszcze przez chwilę! choć wie, że tego zawodu uczyć się będzie całe życie) 5go roku Akademii Teatralnej, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Powołała do życia Babuchę, podczas warsztatów 'Laboratory of creation body-puppets’ z Natachą Belovą. W życiu próbuje odkryć, czym to życie właściwie jest, kim jest człowiek i po co nam to wszystko. Po to też, chce spotykać się w teatrze. Fascynuje ją ludzka różnorodność. I lubi w sobie dziecko, z którego nie całkiem wyrosła. Laureatka Nagrody Grand Prix XVII Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra 2017 oraz wyróżnienia w konkursie 'Modjeska Calling’ na interpretację monologów Szekspirowskich, organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu w 2018 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.