Świat Wilkonia w Koneserze

Plac Konesera zamienia się w baśniową krainę. Zapraszamy do oglądania wystawy rzeźb autorstwa Józefa Wilkonia – malarza, rzeźbiarza i znanego na całym świecie autora ilustracji do książek dla dzieci i dorosłych.

W Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze-Północ można podziwiać prace autorstwa Józefa Wilkonia. Rzeźby przedstawiające zwierzęta oraz inne baśniowe stworzenia będą prezentowane do 11 czerwca. Niebawem dołączą do nich również ilustracje tego wyjątkowego artysty, a po ponownym otwarciu galerii sztuki dla zwiedzających wydarzenie Świat Wilkonia w Koneserze zostanie także uzupełnione o wystawę obrazów.
 
Wystawa Świat Wilkonia
11 kwietnia rozpoczęła się plenerowa wystawa rzeźb zwierząt oraz baśniowych stworzeń Józefa Wilkonia. Prace wykonane przez tego uznanego artystę można podziwiać na otwartej przestrzeni warszawskiego placu Konesera. Wśród dzieł znajdują się te przedstawiające tura, żubra, niedźwiedzia, słonia, lwicę z lwiątkiem czy hipopotamy. Na szczególną uwagę zasługują „Duchy Lasu”, czyli wilkołaki. Wystawa w symboliczny sposób przenosi naturę do tkanki miejskiej.

– Niektóre baśniowe stworzenia budzą negatywne skojarzenia, ale w tym przypadku jest inaczej. Wilkołaki są symbolem natury, przynoszącej ludziom w darze samo dobro. Warto pamiętać, że otrzymaliśmy od niej także przyjaciół: psy czy koty – tłumaczy Józef Wilkoń. – Wszystkie prezentowane rzeźby, choć przedstawiają dzikie zwierzęta, pokazują łagodne oblicze przyrody. W ten sposób, w pięknej scenerii Centrum Praskiego Koneser, możemy spojrzeć jej prosto w oczy – podkreśla artysta.

Dzieła Józefa Wilkonia cieszą się dużym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jego prace wystawiane były już w wielu krajach, m.in. we Włoszech, w Niemczech czy w Korei Południowej. Rzeźby, które będzie można zobaczyć w Centrum Praskim Koneser, imponują również swoimi rozmiarami. Jeden z wilkołaków osiąga 370 centymetrów, a waga drewnianego słonia to prawie 800 kilogramów. Sam Józef Wilkoń należy do grona najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy i ilustratorów książek. W jego dorobku znajduje się ponad dwieście tytułów dla dzieci i dla dorosłych.

Ilustrowane przez niego pozycje – „Księga Dżungli”, „Leopantera” czy „Kici kici, miau – kocia kołysanka” – publikowane są na całym świecie.
Wydarzenie Świat Wilkonia w Koneserze odbywa się na otwartej, bezpiecznej przestrzeni placu Konesera i jest bezpłatne. W trakcie zwiedzania należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych – zachowywać dystans od innych osób oraz zasłaniać usta i nos.
Więcej szczegółów można znaleźć na: koneser.eu

11 kwietnia – 11 czerwca 2021 r.
Centrum Praskie Koneser
Wstęp bezpłatny

Wydarzenie odbywa się w otwartej, bezpiecznej przestrzeni placu Konesera i jest bezpłatne. W trakcie zwiedzania należy przestrzegać aktualnie obowiązujących norm sanitarnych – zachowywać dystans pomiędzy innymi osobami oraz zasłaniać usta i nos.
Więcej szczegółów można znaleźć na: koneser.eu
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.