Studia inżynierskie i wiele więcej na jednej z najstarszych uczelni niepublicznych w kraju

Decydując się na studia w Warszawie, do wyboru mamy wiele różnych opcji. W stolicy działają liczne uczelnie publiczne i niepubliczne, prowadzące zarówno studia licencjackie i magisterskie, jak i studia inżynierskie. Bogatą ofertę studiów kończących się uzyskaniem tytułu licencjata, magistra lub inżyniera prowadzi między innymi UTH. Czy warto wybrać tę uczelnię? Dlaczego tak popularne są studia inżynierskie na UTH? Sprawdzamy!

Studia Warszawa na UTH – co to za uczelnia?

UTH to skrót od – Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej. Pod tą nazwą uczelnia funkcjonuje stosunkowo niedługo, ponieważ nadano ją w 2014 r. Miało to miejsce po połączeniu Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodakowskiej z Wyższą Szkołą Cła i Logistyki. Od tego czasu liczba kierunków na studiach licencjackich, magisterskich i inżynierskich znacząco wzrosła. Warto jednak podkreślić, że uczelnia funkcjonująca dzisiaj pod nazwą UTH, studia w Warszawie prowadzi o wiele dłużej. Powstała już w 1992 jako Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu. W rzeczywistości jest to 5. najstarsza uczelnia niepubliczna w kraju.

UTH prowadzi studia w Warszawie na 2 kampusach. Jednak miastem, w którym uczelnia kształci studentów, jest nie tylko Warszawa. Studia prowadzone są również zamiejscowo, w Płońsku.

Najpopularniejsze studia Warszawa UTH, czyli studia inżynierskie

Uczelnia Techniczno-Handlowa, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo wszechstronna. Prowadzone na UTH studia Warszawa to zarówno kierunki ścisłe, mocno techniczne, jak i ekonomiczne oraz stricte humanistyczne. Niemniej jednak w ostatnim czasie można zauważyć, że to studia inżynierskie cieszą się największą popularnością. Z czego to wynika?

Za główne zalety inżynierskich studiów na UTH uznać można:

  • wykwalifikowaną kadrę,
  • dużo zajęć praktycznych,
  • możliwość nabywania praktyk dzięki współpracy uczelni z licznymi podmiotami zewnętrznymi,
  • rozbudowane zaplecze techniczne.

Doświadczenia poprzednich roczników sprawiają, że przyszli inżynierowie, decydujący się na studia Warszawa, bardzo często wybierają UTH. Wiedzą oni, że uzyskają kompleksowe wykształcenie, na które będą się składać zarówno wiedza teoretyczna, jak i umiejętności praktyczne. Choć studia inżynierskie na UTH uchodzą za flagową ofertę uczelni, to nie wszystko, czym uczelnia może się pochwalić. Rozbudowana jest także oferta studiów licencjackich i magisterskich oraz studiów podyplomowych na wielu kierunkach i specjalnościach. Według studentów, absolwentów i ekspertów, poziom nauki na wszelkiego rodzaju studiach na UTH jest ponadprzeciętnie wysoki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.