Spacer Literacki przez Aleję Róż i inne dobre adresy Śródmieścia

Spacer Literacki przez Aleję Róż i inne dobre adresy Śródmieścia.

Reklama
Reklama

Śródmieście to dzielnica, w której znajdziemy wyjątkowo dużo tropów literackich, tym razem skoncentrujemy się na „dobrych adresach” w Śródmieściu Południowym. Zaczniemy od Dołęgi-Mostowicza, a skończymy na Gombrowiczu. Z nim zresztą spotkamy się kilka razy. Będzie też o tak różnych twórcach, jak Gałczyński, Słonimski, Baczyński, Twardowski, Staff, Makuszyński, Leśmian, Hłasko i wielu innych. Pojawi się nawet duch Sienkiewicza. Dowiemy się, które salony były pro- a które antyrządowe i kto był pierwszym hipsterem z Placu Zbawiciela. Poznamy dramatyczny wątek warszawski biografii znakomitego rosyjskiego poety Aleksandra Błoka i mało znany fragment życiorysu Przybyszewskiego. A to jeszcze nie wszystko – przyjdźcie i przekonajcie się. 

Zapraszamy: 19 listopada 2017 r., początek o godzinie 12.00. na rogu Pięknej i Alej Ujazdowskich (od strony parku). Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki

Reklama
Reklama

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

„Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło.”

https://www.facebook.com/events/2001592250124679/

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.