Record Store Day Warsaw 2017

Record Store Day Warsaw 2017

Kolejna edycja międzynarodowego święta promującego niezależne sklepy płytowe oraz całą kulturę winylową odbędzie się 22 i 23 kwietnia 2017 roku w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Przez cały weekend od 12:00 do 20:00 we foyer muzeum będzie można nie tylko nabyć płytę winylową, wybraną spośród bogatej oferty ponad 40 wystawców z całego kraju i z zagranicy (Far Out Rec., Lanquidity), ale również przesłuchać ją w strefie odsłuchowej, umyć przy pomocy myjki do płyt oraz zakupić akcesoria.

Jednym z zagranicznych gości RSDW będzie fotograf i digger Eilon Paz, autor kultowego albumu o kolekcjonerach winyli ” Dust & Grooves: Adventures in Record Collecting”, którego zdjęcia zostaną zaprezentowane w muzeum. W sobotę 22 kwietnia odbędzie się spotkanie z artystą, na miejscu będzie można też kupić album oraz inne gadżety z nim związane.

W sobotni oraz niedzielny wieczór w sali koncertowej Muzeum, wyposażonej w najwyższej światowej klasy nagłośnienie zagrają przedstawiciele warszawskiego labelu, który od lat niestrudzenie propaguje czarne płyty w Polsce – U Know Me Records. Wystąpią, prezentując m.in. fragmenty swojej nadchodzącej płyty, Night Marks Electric Trio oraz duet Sotei, czyli Teilete i Sobura, których debiutancki album ujrzał światło dzienne w lutym. Przed nimi publiczność rozgrzeje Tubas Składowski. W niedzielę zagrają Andrew Ashong (UK) i MA.

Wydarzeniem towrzyszącym jest oficjalne sobotnie afterparty w warszawskim klubie DZIK – Record Store Day Warsaw Afterparty na którym zagrają: Goldierocks The Selector (UK), Eltron John, KARARA i Pejzaż (ex Ptaki).

Bilety na koncerty dostępne są w przedsprzedaży na stronie internetowej Going i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz w kasach Muzeum. Bilety na afterparty w klubie DZIK w dniu imprezy.

Sobota 22 kwietnia 2017

Niedziela 23 kwietnia 2017

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6
22-23 kwietnia 2017, godz. 12:00

http://www.recordstoredaywarsaw.pl

źródło: informacja prasowa

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.