Przegląd anime Hayao Miyazakiego w kinie Świt

W dniach 3-7 stycznia 2018 roku w kinie Świt odbędzie się przegląd anime Hayao Miyazakiego.

Już ponad 30 lat Hayao Miyazaki, mistrz japońskiej kinematografii rysunkowej zachwyca widzów na całym świecie swym niezwykłym geniuszem. Reżyser przyczynił się do rozpowszechnienia na całym świecie japońskiej kreski, nie oddając się jednocześnie w służbę kinematografii zachodniej, a zachowując przy tym twórczą autonomię. 
Miyazaki tworzy opowieści uniwersalne, skierowane do dzieci i dorosłych, do wszystkich, którzy mają wielką wyobraźnię i chcą z niej czerpać wiedzę o świecie. Filmy japońskiego mistrza ukazują świat w specyficznym świetle, z reguły okiem dziecka, dostrzegając w nim rzeczy ukryty przez rozumem. Miyazaki wprowadza nas w świat magii, tajemniczych sił natury, pierwotnych sił, z którymi człowiek powinien żyć w harmonii, a nie odcinać się od nich ścianą technologicznej cywilizacji.
Na wszystkie filmy wstęp wolny.

3 stycznia 2018, g. 20.00
Film z 1986, r., 125 min. 
Film opowiada o poszukiwaniach legendarnej, unoszącej się w przestworzach wyspy zwanej Laputą, która skrywa w swoim wnętrzu wiedzę technologiczną, będącą w stanie zapewnić jej posiadaczowi władzę nad światem. 

4 stycznia 2018, 19.00
Film z 1997 r., 133 min. 
Ashitaka, młody książę ludu Emishi, ratuje swoją wioskę przed Nago, zaklętym w demona bóstwem-dzikiem. Jego poświęcenie okazuje się brzemienne w skutkach: przypłaca je on klątwą, którą obłożył go umierający bóg. 

5 stycznia 2018, g. 19.00
Film z 2001 r., 125 min. 
10-letnia Chihiro jest niezwykle upartą dziewczynką. Tajemniczym zbiegiem okoliczności rodzina trafia do ogromnego czerwonego domu. W jego wnętrzu ukryte jest widmowe miasto zamieszkane przez starożytnych bogów. Światem tym rządzi demoniczna czarownica, okrutna Yubaba. By przeżyć Chihiro musi wyrzec się nie tylko swego lenistwa i uporu, ale także wspomnień, a nawet własnego imienia.

7 stycznia 2018,
g. 15.30 
Film z 1988 r., 86 min. 
Film opowiada o dwóch siostrach, które przeprowadzają się wraz z ojcem do starego domu na wsi, aby być bliżej matki leżącej w szpitalu. Pewnego dnia siostry spotykają sympatyczne leśne stworzenia-duchy zwące się Totoro i od tego czasu ich życie zaczyna przepełniać magia.

g. 18:00 
Film z 2004 r., 115 min. 
W trakcie jednej z nieczęstych wizyt w mieście Sophie poznaje czarodzieja o imieniu Hauru. Jest on niezwykle przystojny, ale także dość skryty. Zazdrosna o ich zażyłość czarodziejka, rzuca czar na Sophie, przez który dziewczyna zmienia się w 90-letnią staruszkę. 

Szczegółowy plan na stronie: https://www.facebook.com/groups/245872409281092/

Miejsce: Kino „Świt”, ul. Wysockiego 11 / BRÓDNO

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.