Pragmatycy i wizjonerzy: Henryk Wars

25 lutego 2021 roku zapraszamy na pierwszą z cyklu dyskusji pt. „Pragmatycy i wizjonerzy – polscy Żydzi i ich dziedzictwo – Henryk Wars”.

Podczas pierwszego spotkania przyjrzymy się spuściźnie Henryka Warsa aranżera, kompozytora, twórcy takich przebojów, jak „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Podczas dyskusji zastanowimy się czym była kultura popularna w przedwojennej Polsce, kto ją tworzył, jaki udział w kulturze mieli Żydzi. Na koniec zastanowimy się dlaczego tak sporadycznie powracamy do tego przedwojennego dziedzictwa, dlaczego te nuty, w odświeżonej formie nie płyną do nas z radia w latach 20. XXI wieku.

25.02.2021, godz. 18.00 transmisja na żywo na kanale Facebook Muzeum POLIN 

W dyskusji wezmą udział:

Dr Tamara Sztyma – dr historii sztuki, współkuratorka galerii poświęconej okresowi międzywojennemu wystawy stałej Muzeum POLIN, obecnie kuratorka w Dziale Wystaw Muzeum POLIN.
Jan Młynarski – muzyk, kompozytor, znawca i popularyzator polskiej muzyki rozrywkowej z lat 1918-1949

Prof. dr hab. Waldemar Kuligowski – profesor w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM. Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in.: kulturę współczesną, festiwale i festiwalizację czy popkulturę i media.
Spotkanie poprowadzi Kajetan Prochyra – kurator sceny muzycznej Muzeum POLIN

Cykl dyskusji „Pragmatycy i wizjonerzy – polscy Żydzi i ich dziedzictwo” finansowany jest ze środków Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.
Wydarzenie towarzyszy programowi dedykowanemu galerii „Dziedzictwo”. https://polin.pl/pl/galeria-dziedzictwo
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.