Nowa wystawa PODRÓŻE NA WSCHÓD w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

PODRÓŻE NA WSCHÓD w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

W weekend 25-26 czerwca 2022 roku w Muzeum Azji i Pacyfiku otwarcie nowej wystawy stałej „Podróże na wschód”.

Na wystawie znajdą się wyjątkowe obiekty z krajów arabskich, przykłady strojów i malarstwa z epoki Kadżarów z Iranu, bogata kolekcja ubiorów, biżuterii i rękodzieła z Azji Centralnej, artefakty związane z życiem i wyznaniami koczowniczych ludów Mongolii oraz najliczniejsza kolekcja z ponad 18.000 indonezyjskich wysp, w skład której wchodzą między innymi maski, tradycyjna broń biała i modele statków z goździków.

podróze na wschod
Stroje Uzbeków

Wystawa „Podróże na wschód” to 500 m² profesjonalnie zaprojektowanej powierzchni, na której Odwiedzający po raz pierwszy będą mieli okazję obejrzeć kolekcję prawie 900 unikalnych w skali polskiej obiektów. Do tej pory tylko niektóre z nich prezentowane były na wystawach czasowych. Ekspozycja ma za zadanie przedstawić polskiej publiczności bogactwo i różnorodność kultur Azji.

Lalki teatru Wayang

„Podróże na wschód” dzięki atrakcyjnej oprawie plastycznej i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym prezentuje w szczególny sposób wybór najciekawszych i najcenniejszych eksponatów z kolekcji Muzeum liczącej ponad 23.000 obiektów. Ekspozycja, zrealizowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości ponad 6.000.000 zł ma za zadanie przedstawić zwiedzającym bogactwo i różnorodność kultur Azji.

Adres: ul Solec 24

Więcej informacji: https://www.muzeumazji.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.