Noc Muzeów w Muzeum Fryderyka Chopina 2021

Noc Muzeów w Muzeum Fryderyka Chopina

Czy muzykę można zobaczyć? Zdecydowanie tak! Wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać, zapraszamy na wystawę czasową „Widzę muzykę”, która zostanie otwarta 15 maja, a więc w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Zaprezentujemy na niej wydobyte z muzealnego skarbca obiekty pokazujące relacje między dwiema, pozornie niezwiązanymi gałęziami sztuki – muzyką i plastyką.

Święto muzeów będziemy celebrować nie tylko na ekspozycji, ale także na muzealnym tarasie, ukwieconym specjalnie na tę okazję. Niemal do północy wypełnią go dźwięki kompozycji Chopina, wykonywanych na żywo przez młodych pianistów przygotowujących się do Konkursu Chopinowskiego: Mateusza Krzyżowskiego, Mateusza Tomicy, Julii Łozowskiej i Agnieszki Korpyty.
Pomiędzy recitalami zapraszamy na projekcję video mappingu przygotowanego przez Katarzynę Pawłowską. Multimedialna projekcja wyświetlana na elewacji siedziby Muzeum we współpracy z Prolight, iLUMO i Sceną Jutra, ożywi pałac Gnińskich obrazami związanymi z Chopinem, jego utworami i bliskimi mu ludźmi. W pokazie wykorzystana zostanie także prywatna korespondencja kompozytora, zaś tłem muzycznym będą jego arcydzieła.
Zobacz muzykę już 15 maja w Muzeum Fryderyka Chopina!
Wstęp od godz. 18:00 wolny.
Bilety można rezerwować za pośrednictwem maila: bilety.muzeum@nifc.pl lub telefonicznie: 22 44 16 251/252
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.