Noc Muzeów 2023 Festiwal TRAMWAJÓW i wystawa AUTOBUSÓW

Noc Muzeów 2023 Festiwal TRAMWAJÓW i wystawa AUTOBUSÓW

Kolejna dawka informacji o NOC MUZEÓW W WARSZAWIE 2023

Wystawa zabytkowych autobusów zacznie się po zakończeniu parady – około godziny 19:00. „Ogórki”, Ikarusy i inne klasyki w tym roku staną pod Pałacem Młodzieży (północna strona Pałacu Kultury i Nauki). Wystawa potrwa do około 23:00.

Prawdziwy NOC MUZEÓW – FESTIWAL TRAMWAJÓW na placu Narutowicza rozpocznie się po zakończeniu parady – około godziny 19:00. W samym sercu Ochoty do zwiedzania udostępnione będą zabytkowe tramwaje. Zagra orkiestra SGGW, a na kinomaniaków czeka kino plenerowe. Impreza potrwa do 24:00.

Parada klasyków

17.30 z terenu od strony Pałacu Młodzieży (ul. Emilii Plater) rusza parada zabytkowych autobusów. Pojazdy przemierzą następującą trasę:

PAŁAC MŁODZIEŻY (początek parady) – Emilii Plater – pl. Grzybowski – Marszałkowska – Andersa –
Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego –
Szwedzka – al. Solidarności – Trasa W-Z – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – PAŁAC
MŁODZIEŻY
 (koniec parady)

Wystawa starych autobusów w samym sercu Warszawy

Po zakończeniu parady zabytkowych autobusów, czyli około godziny 19:00, pod Pałacem Kultury i Nauki, na placu Defilad, rozpocznie się wystawa, która potrwa aż do godziny 23:00.

Parada tramwajów

17:45 z placu Narutowicza ruszy także parada tramwajów, które pojadą przez miejsca takie jak:

PL. NARUTOWICZA (początek parady) – Grójecka – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Targowa – Trasa W-Z – Pl. Bankowy – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA (koniec parady)

Noc Muzeów 2023 Festiwal TRAMWAJÓW i wystawa AUTOBUSÓW

19:00-24;00 – FESTIWAL TRAMWAJÓW PLAC NARUTOWICZA

Festiwal Tramwajów na placu Narutowicza

Po paradzie, w godzinach 19:00 – 24:00 w centralnym miejscu Ochoty, na placu Narutowicza, odbędzie się wystawa zabytkowych tramwajów, której towarzyszyć będą pokazy starych filmów i akompaniament orkiestry SGGW. Pojawią się wszystkie najstarsze i najcenniejsze pojazdy z zabytkowej kolekcji Tramwajów Warszawskich.

W tę noc będzie czekać na Ciebie aż 16 zabytkowych tramwajów. Będziesz mieć okazję nimi pojechać w paradzie przez Warszawę, która zacznie się o 17:45. Jeśli nie pojedziesz, to nic straconego, bo zabytkowe tramwaje będą na wystawie przez cały wieczór aż do 24:00. Będzie też jeździć specjalna linia M. Na placu Narutowicza zagra orkiestra reprezentacyjna SGGW – posłuchaj z nami muzyki filmowej i warszawskich szlagierów. Ale to nie wszystko! Obejrzyj mało oczywiste filmy o tamtej Warszawie z lat 50. i 60. Zapraszamy Cię do kina plenerowego na projekcje „Gangsterzy i filantropi” „Pan Anatol szuka miliona” „Trudności bardzo obiektywne”

Szczegółowe informacje już wkrótce na kmkm.waw.pl/nocmuzeow2023

Program innych wydarzeń – klik


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama