Międzynarodowy Dzień Jogi 2023

Dzień Jogi 2023

Po krótkiej przerwie spowodowanej pandemią powraca do kalendarium stołecznych wydarzeń Międzynarodowy Dzień Jogi, cieszący się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród praktykujących jogę. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca (sobota) w urokliwym Porcie Czerniakowskim przy Bulwarach Flotylli Pińskie od strony Wisły. Będzie to doskonała okazja zarówno do spróbowania różnych stylów jogi, jak i do wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych dotyczących zdrowego trybu życia czy medytacji. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Międzynarodowy Dzień Jogi skierowany jest do każdego, kto lubi ruch i świeże powietrze, niezależnie od wieku – zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych, młodych, jak i dzieci czy seniorów, kobiet w ciąży, sportowców, osób, które szukają praktyki uczącej, jak budować zdrowie, dobrą energię, spokojny umysł i pozytywne nastawienie.

W programie mamy wiele interesujących punktów:

  • godz. 12:00 – Joga – emocje w biodrach – Gosia Kobus
  • godz. 13:00 – Joga na dzień dobry – Julia Butrym
  • godz. 14:00 – Joga dla zmysłów i energii – Karo Eisentraut
  • godz. 15:00 – Joga dla każdego – Piotrek Künstler
  • godz. 16:00 – Joga słoneczne flow – Małgosia Osuch
  • godz. 17:00 – Joga żywiołów – Kacper Matuszewski
  • godz. 18:00 – Joga księżycowe slow – Róża Adamcio
  • godz. 19:00 – Medytacja – Ajahn Hubert
  • godz. 20:00 – Koncert mis i gongów – Marek Ignacy Stempień

Podczas plenerowych zajęć będzie można postawić pierwsze jogowe kroki i zapoznać się z różnymi stylami jogi oraz spróbować medytacji. To także świetny okazja do spędzenia twórczo czasu w gronie najbliższych. Podczas Międzynarodowego Dnia Jogi odbędą się liczne panele dyskusyjne, m.in. na takie tematy, jak: odżywianie w diecie ajurwedyjskiej; jak zostać nauczycielem jogi; droga do harmonii przez medytację; ciało, umysł, emocje w rozwoju dziecka; pokazy zdjęć z Indii; opowieści o historii i współczesności jogi.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych jogą, medytacją, zdrową dietą i zrównoważonym stylem życia – mówi Przemek Nadolny z portalu bosonamacie.pl – jeden z organizatorów wydarzenia. – Przygotujcie maty, kosze piknikowe oraz przyjedźcie z bliskimi i znajomymi. Rozpoczynamy o godzinie 12:00 i będziemy świętować aż do zachodu słońca w pięknych okolicznościach Portu Czerniakowskiego.

Międzynarodowy Dzień Jogi to przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia, który niesie ze sobą praktyka jogi. – Budowanie zdrowych nawyków dotyczących balansu między życiem prywatnym a zawodowym, odpoczynkiem a aktywnością fizyczną i umysłową, świadomego oddychania, rozluźnienia, zarządzania myślami i emocjami, odżywiania, a także życia społecznego – praktyka jogi często wiąże się z uczestnictwem w społeczności jogowej, nawiązywaniem nowych relacji i jakościowym spędzaniem wolnego czasu z ludźmi czującymi podobnie – podkreśla Nadolny. – Chcemy wpływać na świadomość jogi wśród Polaków i poprzez takie wydarzenia jak to pokazywać, czym w rzeczywistości jest praktyka jogi, jakie niesie wartości prozdrowotne, podnoszące jakość życia.

/materiały prasowe/


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama