Loewentin rejsy po Wiśle z przewodnikiem

Loewentin rejsy po Wiśle z przewodnikiem.

Statek Loewentin kursuje zarówno w tygodniu jak i w weekendy wedle rozkładu. Rejsy z Przewodnikiem odbywają się na warszawskim odcinku Wisły i trwają 1,5 godziny. Pełen harmonogram rejsów wycieczkowych uzupełniany jest zawsze z kilkudniowym wyprzedzeniem zarówno na stronie głównej www.loewentin.com, jak i w zakładce KUP BILET, gdzie Goście mogą od razu zakupić bilety na wybrany przez siebie rejs.

Ceny:

Bilet normalny dla osób dorosłych: 35 zł

Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży*: 16 zł

Dzieci do lat 6: za darmo**

* cena obowiązuje przy zakupie biletu dla osoby dorosłej.

**wyłącznie przy zakupie biletów u Organizatora.

Trasa historycznego rejsu wycieczkowego statkiem Loewentin obejmuje:

  • podziwianie z perspektywy rzeki obiektów takich jak: warszawskie mosty, wejście portu Czerniakowskiego, dzikie plaże nad Wisłą,
  • Stadion Narodowy,
  • warszawska „Syrenka”,
  • Centrum Nauki Kopernik,
  • przepiękna panorama Powiśla i Starego Miasta,
  • nowe Bulwary Wiślane Jana Karskiego,
  • Park Fontann,  
  • wejście do portu Praskiego.

Podczas rejsu Goście mogą nie tylko podziwiać panoramę Stolicy z perspektywy Wisły, ale także wziąć udział w opowiadaniu o historii Warszawy i dowiedzieć się, czym „Gruba Kaśka przysługuje się miastu”, jakie tajemnice kryje Port Praski, czy też jaką rolę odgrywała Wisła podczas II wojny światowej.

Historia statku

Statek Loewentin został zbudowany w 1892 roku w stoczni Gustawa Fechtera w Królewcu.

Był to statek o napędzie parowym. Do 1945 roku pływał głównie jako statek pasażerski chociaż jeśli zachodziła potrzeba służył wojsku lub jako lodołamacz. W styczniu 1945 roku został zatopiony na kanale Łuczańskim w okolicy mostu obrotowego. Wkrótce, po wojnie (1946) został wydobyty, wyremontowany i przystąpił do służby pod nazwą „Łowiczanka”.

Po zmianie napędu w 1951 roku została zmieniona również nazwa statku na „Hanka Sawicka”. Pod ta nazwą statek pływał aż do roku 1975, jako statek pasażerski. Od 1977 roku na stałe cumował przy przystani w Giżycku i służył jako restauracja. Później został on sprzedany dla Ośrodka Wypoczynkowego w Perkunowie. W 1983 roku statek został wydobyty na brzeg i porzucony, niszczejąc aż do chwili, gdy trafił w nasze ręce. W 2008 roku rozpoczął się proces przywrócenia jednostki do stanu sprzed lat. W związku ze zmiana wielu przepisów zmianie uległy wymiary oraz podstawowe wyposażenie statku, staraliśmy się jednak zachować jego oryginalną formę oraz wydźwięk historyczny.

Rekonstrukcja statku utrzymująca stary projekt pozwala poczuć ducha historii Mazur, skąd pochodzi statek. Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych jak i do zorganizowanych grup. Na pokładzie naszego statku można zorganizować wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne, urodziny, rocznicę, zaręczyny, a nawet wesele. Istnieje możliwość czarteru statku i podstawienia go do dowolnie wybranego przez klienta portu.

Wiosną 2015 roku statek został przeniesiony drogą wodną do Warszawy i w ciągu dnia cumuje przy barce „Atalanta”, 200m od Centrum Nauki Kopernik i nowej stacji Metra, między mostem Świętokrzyskim, a mostem Poniatowskim, vis-a-vis Stadionu Narodowego, odbywając regularne rejsy wycieczkowe z przewodnikiem po Wiśle.


Możliwość wynajęcia statku Loewentin – warunki:

Do dyspozycji gości są:

  • dwa pokłady słoneczne z miejscami siedzącymi
  • dwie ekskluzywne kajuty wykończone naturalnym drewnem
  • możliwość zaproszenia do 80 gości
  • dobrze zaopatrzony bar oraz grill na pokładzie
  • centralne nagłośnienie oraz mikrofon dostępny na statku
  • pakiety cateringowe w atrakcyjnych cenach
  • dwie łazienki o wysokim standardzie
  • pokój techniczny służący jako szatnia lub magazyn

Rejsy statkiem po Wiśle i Zalewie Zegrzyńskim. Wycieczki statkiem Loewentin z przewodnikiem to świetna oferta zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm, grup zorganizowanych i szkół. Na pokładzie statku można urządzić wszelkiego rodzaju imprezy firmowe, integracyjne, urodziny, rocznicę, zaręczyny, komunie, czy też wesela. 

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.