Kurs rysunku na ASP – dlaczego warto go odbyć?

Wybór Akademii Sztuk Pięknych na swoją uczelnię i studia to duże wyzwanie. Zanim w ogóle będziemy mieli szansę zaprezentować samego siebie, musimy przejść pierwsze dwa etapy rekrutacji – teczkę oraz egzamin  z rysunku i malarstwa. Jeżeli chcemy popracować jeszcze nad swoimi umiejętnościami czy pracą pod presją czasu, a z drugiej strony brakuje nam miejsca na tworzenie wielkoformatowych rysunków, warto rozważyć opcję zapisania się na kurs przygotowujący na tę uczelnię.

  1. Dostęp do żywego modela
  2. Nauka pod okiem instruktorów
  3. Zapoznanie się z przebiegiem egzaminu na studia

 

Dostęp do żywego modela

Największą zaletą, jaką oferuje kurs rysunku na ASP, jest dostęp do modeli i osób pozujących do prac. Wbrew pozorom wprawne oko potrafi rozróżnić, czy rysowaliśmy z natury czy ze zdjęcia, a te pierwsze prace są o wiele lepiej widziane w teczce. Zapisując się na zajęcia mamy dostęp nie tylko do całej gamy różnych rekwizytów do martwej natury i studiów rysunkowych, ale także pracujemy z żywymi modelami, co przekłada się bezpośrednio na jakość prac, jakie ostatecznie włożymy do teczki. Więcej na ten temat znajdziesz na: https://www.kursnaasp.pl/.

 

Nauka pod okiem instruktorów

Kurs malarstwa czy rysunku jest o wiele bardziej efektywny, jeżeli mamy nauczyciela. Oczywiście, zdolność do samodzielnej nauki jest bardzo ważna i przydaje się każdemu twórcy, jednak pod okiem doświadczonego instruktora poczynimy większy postęp w krótszym czasie, co przyda nam się do podniesienia naszych umiejętności przed egzaminami wstępnymi. Praca w grupie i z nauczycielem pozwala również podpatrzeć, jak inni uczestnicy podchodzą do stawianych przed nami zadań i w jaki sposób są oceniani przez prowadzących. Nawet taka, wydawałoby się, drobnostka jest w stanie nas dużo nauczyć i sprawi, że wyniesiemy z zajęć więcej niż gdybyśmy nauczyli się sami w podobnym czasie.

 

Zapoznanie się z przebiegiem egzaminu na studia

Kurs ASP Warszawa pozwala nie tylko rozwinąć swoje zdolności plastyczne na różnych polach, ale także daje przedsmak egzaminów, jakie czekają nas w sytuacji, gdy nasza teczka zostanie zaakceptowana. Dzięki zajęciom nauczymy się pracować szybko, pod presją i w ramach jasno określonego zadania, co pozwoli lepiej przygotować się na drugi etap rekrutacji i sprawi, że będziemy się po prostu mniej denerwować. Zajęcia przydadzą się także do zniwelowania najczęściej popełnianych przez nas błędów, których być może sami nie widzimy, a które mogą przeważyć nad naszym ostatecznym wynikiem i dostaniem się na wymarzony kierunek.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.